Зробіть розумний малинник і рослина не буде переростати в інше місце

Частенько малина розростається корінням в інші місця: наприклад, виростає біля будинку, на будівельному смітті, на невеликій гірці і т. п. щоб малина росла там, де вам потрібно, і при цьому відчувала себе комфортно, давала стабільний урожай великої ягоди, зробіть «розумний малинник»!

Виберіть місце, де зростатиме малина. На два багнети лопати викопайте траншею. Довжина залежить від того, скільки у вас є посадкового матеріалу, інформує Ukr.Media.

Траншею заповніть трухою: гілками, залишками деревного будівельного сміття, трухлявими пнями — одним словом, всім дерев'яним сміттям, який тільки знайдете. Його можна набрати в лісі, наприклад, або використовувати залишки після будівництва. Розкладаючись, дерево буде відмінно живити малину перший рік-два + зігрівати + наповнювати повітрям ґрунт. Саме це і подобається малиннику!

Висадіть малину на відстані 30-40 см одна від одної. Висаджуйте прямо на дерев'яне сміття.

Зверху просипте родючим ґрунтом, а ще краще — ґрунтом навпіл з піском. Пролийте водою, а потім досипте ще землі, тому що вона ущільниться і заповнить порожнечі між деревом.

Фінальний штрих — тирса. Засипте нею всю грядку. Тирса створить вологе середовище, яке дуже любить малина + зігріє землю + розкладаючись, приверне черв'яків, які теж внесуть свій внесок у ріст і розвиток малинника.

Останнє, що потрібно зробити — це закріпити шпалеру. Для цього арматуру встановіть на відстані 1,5 м один від одного навколо малиннику. На відстані 90 см від землі закріпіть поперечну арматуру за допомогою стяжок або дроту.

Догляд за малиною нескладний: на наступний рік внесіть харчування (гній, перегній, комплексне добриво на вибір), зверху засипте тирсою. Треба також прополювати, якщо виявите бур'ян. Проливайте в міру необхідності — ось і весь догляд за малинником!

Читайте також