Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

З-під завалів дістали сусіди: медики розповіли про двох братів, вцілілих під час ракетного удару по Одещині

Брати Володя та Яків постраждали під час ракетного удару по Сергіївці, що на Одещині. Російська ракета прилетіла у їхній дім. 

Мама та вітчим загинули одразу. Дітям вижити вдалося, але не вдалося вціліти. Їх з-під завалів дістали сусіди. 

Про це пишуть у Першому медичному об'єднанні Львова. 

Найбільше дісталося 8-ріному Якову. Уламок потрапив в шию. Аби дитина не загинула від кровотечі, рятувальники перетиснули йому судину. Однак кисневе голодування спровокувало інсульт. Як наслідок - Якову знерухомило ліву частину. Права рука у нього не рухалася через перелом плеча. 

Старший 14-річний Володя отримав черепно-мозкову травму, численні поранення обличчя та перелом променевої кістки правої руки.

Поранених дітей спершу доправили до реанімації місцевої лікарні на Одещині, а місяць тому евакуаційним потягом транспортували до лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

За словами медиків, стан Володі на той час уже був стабільним, а за життя Яковалікарям довелося поборотися. 

- Увесь цей час, включаючи реанімацію, з Яковом працювали реабілітологи на чолі з фізичним терапевтом Сергієм Худою. Завдяки цьому хлопчик уже вчиться ходити і рухати лівою рукою. На правій у нього поки що стоїть апарат зовнішньої фіксації. Володею реабілітологи теж займалися. Зокрема, йому допомагали розробити руку, яка малорухлива після тривалого перебування в гіпсі, - пишуть лікарі. 

На щастя, діти не залишились покинутими. До хлопчиків з-за кордону приїхала двоюрідна сестра Євгенія. Вона забрала їх до Австрії, де вони продовжать реабілітацію.

- Яків та Володя на прощання сказали: обов’язково повернуться, коли закінчиться війна.

Додамо, що внаслідок ракетного удару по Сергіївці 1 липня загинули 22 людини. 

Читати також