3 звичайні продукти, які можна використовувати як натуральне добриво для городини

Жорсткі хімічні добрива можуть принести стільки ж шкоди, скільки і користі для вашого саду. Проте органічні продукти, придбані в магазині, часто коштують більше, ніж ви, можливо, захочете (або зможете) заплатити.

На щастя, багато звичайних побутових виробів можна використовувати як природні добрива. Більшість з них вже можна знайти на вашій кухні!

Кавова гуща

Кавова гуща покращує ґрунт. Вона також приносить в ґрунт важливі поживні речовини, особливо азот. Її можна змішувати або розкидати поверх ґрунту. Але не перестарайтеся.

Органіка, що розкладається, підвищує біологічну активність ґрунту. По-перше, вона насичує ґрунт азотом. По-друге, вона приваблює дощових хробаків, які розпушують ґрунт. По-третє, кава, яка використовується як добриво, дозволяє рослинам легше засвоювати мідь, магній, калій та фосфор із ґрунту.

Існує думка, що кава значно підвищує кислотність ґрунту, тому підійде як добрива не всім рослинам. Проте це зовсім так. Кава дійсно "кислить", але лише у свіжому вигляді.

Спита кавова гуща має нейтральну реакцію — близько pH 6,5-6,8 (при ідеальному кислотно-лужному балансі pH 7). Для вірності перед використанням у городі гущавину бажано промити чистою водою.

Яєчна шкаралупа

Подрібнена яєчна шкаралупа корисна як для організму людини, так і для саду. Ви можете просто замочити її у воді на кілька днів, а потім використовувати цю проціджену воду для наступного циклу поливу. Саме кальцій в яєчній шкаралупі позитивно впливає на ґрунт вашого саду.

Кальцій є важливим елементом для здоров'я рослин. Він покращує структурну цілісність клітинних стінок, що дає рослинам більше шансів блокувати патогени.

Яєчна шкаралупа, додана до помідорів, показала себе особливо успішною в запобіганні вершинної гнилі, серйозної проблеми, викликаної стресовими факторами навколишнього середовища, такими як заморозки і посуха.

Бананова шкірка

Банани пропонують безліч поживних речовин, але саме вміст магнію відрізняє їх від інших. Якщо ви пам'ятаєте щось про фотосинтез зі школи, ви знаєте, що це процес використання сонячної енергії для росту і підтримки життя.

Магній абсолютно необхідний для фотосинтезу. Він активує ферменти, які дозволяють функціонувати хлорофілу. Подібно до того, як людське тіло жертвує своїми кінцівками, щоб врятувати свої органи, рослина з дефіцитом магнію буде переносити поживні речовини знизу вгору до нових пагонів нагорі. Це причина, по якій у хворої рослини, швидше за все, будуть жовтіти листя навколо підстави.

Як і яєчна шкаралупа, бананову шкірку можна замочувати або ферментувати у воді, яка потім використовується в якості спрею. Якщо у вас є такі рослини, як чорниця, які хочуть, щоб в їх ґрунті був низький рівень кислотності, дайте шкірці настоятися не менше місяця.

І ось ще одна перевага додавання бананової шкірки (або води, настояної в ній) у вашому саду: вона природним чином відлякує тлю.

Читайте також