Через війну Україна втратила 25% посівних площ

Через повномасштабну війну рф Україна втратила 25 % посівних площ, також змінилась структура засіяних культур. 

Про це  розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький. 

- Незважаючи на втрату 25% посівних площ, структура посівів сільськогосподарських культур цього року в цілому більш ніж достатня для забезпечення споживання, яке своєю чергою теж скоротилося через масові переміщення та зовнішню міграцію», - зазначив Тарас Висоцький

Він пояснив, що головна відмінність цьогорічної посівної, за винятком екстремального характеру її проведення в умовах бойових дій - це зміна аграрних пріоритетів у сільгоспвиробників та часткове зменшення виробництва експортно-орієнтованих культур, а відтак - можливі втрати експортного потенціалу.

Наразі аграрії змінили в структурі посівного клину з точки зору пріоритетності культур.На це вплинуло декілька факторів, а саме: блокування чорноморських портів та неможливість вирощування у воєнний час більш ресурсоємних вибагливих культур. 

За даними Висоцького, найбільші зміни в структурі посівів відбулися у таких культурах, як кукурудза, соняшник та соя .Посіви сої, цієї найбільш невибагливої до міндобрив культури, склали трохи менше попереднього року - близько 1,25 млн га (минулого - 1,3 млн га). Посіви соняшнику збереглися на рівні 4,7 млн га.

- А от кукурудзи посіяно менше, ніж минулого року - 4,6 млн га у порівнянні з минулорічними 5,5 млн га. Хоч вона і дає більший врожай та на відміну від інших культур складна в логістиці», - зазначив Тарас Висоцький.

Читайте також