Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Чим кропити картоплю від фітофтори: народні методи

Для тих городників, які надають перевагу екологічному землеробству, є багато народних методів боротьби з фітофторою. Якщо ви вирішили їх використовувати, то треба заздалегідь дотримуватися певних профілактичних заходів, які допоможуть вберегти рослини від фітофторозу. Перший раз оброблювати рослини потрібно перед цвітінням. Потім потрібно обробляти кожні два тижні, доки триває вегетаційний період.

Попіл

Для боротьби з фітофторозом ефективний деревний та рослинний попіл. Його потрібно розтрусити над землею чи міжряддям рослин перед тим, як висадити картоплю чи помідори на постійне місце. Після посадки рослин потрібно ще раз розтрусити попіл. Помідорам під час формування плодів потрібно багато калію. Цей елемент у великій кількості є у попелі. Тому рекомендується кущі помідорів ретельно обтрушувати попелом. Якщо проводиться позакореневе обприскування, то попіл необхідно розвести водою та додати до розчину невелику кількість рідкого мила.

Розчин йоду з молоком

Можна прискорити процес росту томатів та картоплі спеціальним розчином, який також допомагає позбутися мікробів. Для приготування розчину необхідно у відро води додати спиртову настоянку йоду (15 крапель), а також літр молока. Обприскування потрібно проводити кожні 2 тижні.

Сироватка

Сироватка вважається ще одним дієвим способом позбутися фітофторозу. Для цього на початку липня необхідно обприскувати рослини кожні 2 дні розчином сироватки. Для приготування розчину сироватка змішується з водою в однакових пропорціях.

Трихопол

В Україні в аптеках продається препарат метронідазол, який є аналогом трихополу. Необхідно приготувати розчин із 1 літра води та 1 пігулки. Обприскування проводиться кожні 2 тижні.

Домашній кефір

Необхідно на два дні залишити 1 літр домашнього кефіру, щоб він почав бродити. Далі його слід розвести у відрі та проводити на протязі усього літа кожні 2 тижні обробку рослин.

Морська сіль

Пасльонові культури можна обробляти розчином морської солі (1 склянка на відро води). Перед обробкою слід прибрати пошкоджені рослини.

Часник та марганцівка

Потрібно взяти 100 грамів листя часнику, зубків або стрілок та подрібнити їх. Далі цю кашку необхідно залити 1 склянкою води та дати їй настоятися протягом доби. Потім її необхідно процідити та розчинити у відрі з водою, до якого додається 1 грам марганцівки. Обробка рослин виконується кожні 14 днів. На кожну рослину потрібно 0,5 літра цієї суміші.

Пекарські дріжджі

При виявленні перших симптомів фітофторозу на помідорах чи картоплі їх слід обробити розчином пекарських дріжджів (100 грамів на відро води).

Хвощ польовий

Розчин хвоща допоможе підвищити імунітет рослин. Для цього потрібно закип’ятити літр води та додати в неї 100 грамів сухого хвоща або 150 грамів свіжих рослин. Варити суміш треба 30 хвилин на мінімальному вогні. Далі ця суміш розчиняється у 5 літрах води. Обприскування виконується кожні 14 днів.

Фурацилін

Потовкти 10 пігулок та розчинити їх у 10 літрах води. Рекомендується спочатку отриманий порошок розчинити в окремій ємності з теплою водою, щоби утворилася однорідна маса. Розчин можна тривалий час зберігати у прохолодних місцях. Перша обробка виконується перед цвітінням рослин. Друга обробка проводиться, коли з’являться перші зав’язі. Третій раз рослини оброблюються в останній тиждень серпня.

Як недопустити фітофтороз: поради

Найбільшу ефективність проти фітофтори дають регулярні профілактичні заходи. Вони значно знижують ризик зараження.

Профілактика включає:

  • вибір сортів і гібридів, стійких до хвороби;
  • дотримання сівозміни;
  • полив рослин під корінь, тому що зайва волога на листі стане сприятливим середовищем для життєдіяльності фітофтори;
  • дотримання схеми посадки рослин, періодичне їх проріджування для збільшення провітрюємості й інсоляції;
  • суворе дотримання встановлених дозувань при внесенні вапна;
  • профілактичні обприскування протигрибковими препаратами.

Джерело: kalushnews

Читати також