За вегетаційний період поживні компоненти в землі зменшуються, до осені дерево витрачає майже всі запаси харчування. На плодоношення йде багато ресурсів. Препарати і добрива допоможуть відновити сили рослин для майбутнього плодоношення і пережити зиму. Осіння підгодівля груш відбувається 3 рази. Застосовують також народні рецепти підгодівлі для фруктових дерев.
Підживлення груші восени, строки внесення добрив
Груші необхідна якісна підгодівля, навіть якщо в саду дуже родючий грунт. Ця необхідність викликана тим, що грунт з часом виснажується. Щоб відновити родючість грунту, застосовується підгодівля груші восени і навесні. Для підгодівлі використовуються поживні компоненти. Своєчасно внесені добрива зміцнюють імунітет рослин, що дозволить поліпшити урожай.
Для чого потрібна підгодівля
Осіння підгодівля груші необхідна дереву, щоб заповнити корисні мікроелементи, які були витрачені за період вегетації. Також груші потрібно відновити сили, щоб протистояти зимових холодів, які вона важко переносить. Без допомоги садівника рослині не впоратися. Їй потрібно забезпечити додаткове харчування, яке допоможе підвищити імунітет, зможе гарантувати вдалу зимівлю. Правильно проведена підгодівля груші стане гарантією багатого врожаю соковитих і солодких плодів в наступному сезоні.
Вплив осінніх підгодівлі на врожайність
Досвідчені садівники знають, що врожайність плодових дерев в повній мірі залежить від створення оптимальних умов росту, стану грунту, наявності необхідної кількості поживних мікроелементів. Підживлення груші восени проводиться в кілька етапів. Після повного збору плодів, проводиться підгодівля по пристовбурному колі. Дана процедура виконується, коли майже все листя пожовкло. Якщо рослина молоде, добрива вносяться під перекопування. Не варто починати підгодовувати рослина молодше 2-х річного віку. При посадці в посадкову яму зазвичай закладається достатня кількість добрив, даного комплексу цілком вистачає на пару років. Грунт для груші повинна бути родючої, а вона починає виснажуватися, потребуватиме нової дозі добрив.
Особливості внесення добрив
Щоб осінні підгодівлі принесли груші тільки користь, а навесні вона легко відійшла від зимової сплячки, потрібно знати деякі тонкощі добрива цих плодових дерев. Слід пам’ятати, що надлишок корисних мікроелементів може стати більш небезпечним, ніж їх недолік. Потрібно знайти золоту середину, а початківцю садівникові зробити це важко. Якщо внести занадто багато добрив, дерево прокинеться від сплячки занадто рано і може загинути. При малій кількості добрив навесні груші буде не вистачати живильних елементів, відновитися йому буде вкрай складно.
Перша осіння підгодівля
Перша підгодівля груші восени проводиться у вересні, коли знятий весь урожай. Найкраще використовувати фосфорсодержащие і калийсодержащие кошти. Вони необхідні для того, щоб забезпечити ятати нирок на зиму. Також ці добрива сприяють розвитку деревини. Не забувайте, чим пізніше буде проведена підгодівля, тим менше часу залишається у рослини для підготовки до зими.
Друга осіння підгодівля
До другого етапу добрива варто приступати тоді, коли опаде все листя. Потрібно буде провести обрізку груші. Обрізка необхідна, щоб видалити старі, хворі гілки. Ця підгодівля допускає використання засобів, що містять калій, цинк, мідь, борну кислоту, фосфор, магній. Головне, простежити, щоб у складі добрива не було азоту. Інакше дерево почне активно зростати і не зможе перезимувати зиму. Після підгодівлі необхідно рясно полити грушеві дерева. Під кожне дерево потрібно вилити не менше двох відер води.
Графік внесення добрив
Груші, як і будь-якого фруктового дерева, необхідно регулярно отримувати необхідну кількість корисних мікроелементів і поживних речовин. Інакше можна забути про смачні плоди і багатий врожай.
- Після зими грушу треба починати підгодовувати ранньою весною. Це повинно бути азотовмісна добриво, щоб рослина почало розвиватися, рости, нарощувати зелену масу. Протока добривом повинен бути рясним.
- Після появи перших квіточок на груші, слід провести другу підгодівлю. Віддати перевагу потрібно азотних добрив.
- Восени, після збору врожаю, опадання всього листя, застосовують мінеральні добрива для груші.
Позакореневе підживлення проводять, якщо стоїть посушливе літо. В цьому випадку живильних елементів важко пробитися до кореневої системи дерева. Використовують для таких підгодівлі органічні засоби, ними обприскують крону, коли сонце вже сяде. Внесення будь-яких добрив в грунт заборонено без попереднього рясного поливу землі. Інакше корисні мікроелементи не зможуть потрапити до місця призначення.
Чим підгодувати грушу восени
Є багато добрив, якими можна скористатися для підгодівлі груші. Які з цих добрив потрібні, як вони впливають на дерева? В якій кількості можна використовувати добрива?
Органічні добрива
Органічні добрива корисні для груші, але тільки в весняний період. Навесні, коли рослина тільки прокинулося, органіка виявиться максимально корисною. Восени краще віддати перевагу мінеральним комплексним добривам.
Мінеральні добрива
Використання мінеральних добрив восени — грамотний підхід і вибір досвідчених садівників. Придбати такі добрива легко, вони є в будь-якому магазині товарів для саду. Можна порекомендувати використовувати таку підгодівлю: Розчинити в десятилітровому відрі з водою 1 столову ложку калію хлористого і 2 столові ложки суперфосфату. Розчин перемішують, поливають їм грушу не під стовбур, а по пристовбурному колі.
Народні засоби для підживлення груші
У народі багато рецептів, які перевірені садівниками роками. Навіть сусіди по дачі зможуть поділитися своїми рецептами, ніж обробити грушу восени. Пропонуємо тільки кілька порад: Восени для підгодівлі груші можна використовувати деревний попіл. Буде потрібно не менше 150 г на кожен квадратний метр перекопати землі. Попіл рівномірно розподіляють по всій поверхні грунту. Для закладення попелу на глибину 0,1 м використовуються граблі. Деревний попіл є відмінним добривом, придатним для молодих і зрілих рослин. Після внесення добрив і ретельного поливу грунту обов’язково провести мульчування. В якості мульчі підійде перепрілий перегній, торф, кора сосни. Головне, щоб мульча зберігала надовго вологу біля коріння дерева, даючи йому харчуватися корисними мікроелементами з грунту тривалий час. Рекомендується в листопаді або жовтні провести побілку стовбурів груші розчином мідного купоросу і вапна. Можна використовувати крейдяні емульсію, якщо саджанці зовсім молоді. Підстави стовбура обв’язують від гризунів, щоб вони взимку не псували кору.
Поради початківцям садівникам
- Рекомендується починати підгодовувати грушу через два роки після посадки.
- Позакореневе підживлення проводять тільки після заходу сонця або в дуже похмуру (НЕ дощову) погоду.
- Обприскування грушевих дерев розчином сечовини (1%) дає хороший результат. Тільки проводити таку підгодівлю потрібно після завершення стадії масового цвітіння. Краще зробити це днів через десять, а ще через два тижні повторити обробку груші.
- При використанні макроудобреній потрібно бути обережними. Їх дозування залежить від стану плодових дерев, сезону. Стандартна норма — на 1 квадратний метр пристовбурного кола потрібно півтора кілограма добрива. Але краще ознайомитися з інструкцією і дотримуватися вказаних пропорцій.
Витрати на добрива несуттєві, осінні роботи в саду не займуть багато часу і сил. Зате осіння підгодівля груші дозволить щорічно отримувати багатий урожай соковитих, смачних плодів.
Джерело: barra.com