Чим підживити кавуни: 4 етапи внесення добрив по корінню і листю

Тим, хто вирощує кавуни у відкритому ґрунті, буде цікаво дізнатися, яке підживлення можна використовувати для покращення зав'язування плодів.

Перше кореневе підживлення – настоєм трави

Через 10 днів після висаджування розсади кавунів (у червні) у ґрунт під час поливу внесіть перше підживлення – настій збродженої трави, який використовують для підживлення практично всіх рослин на городі в період нарощування зеленої маси до початку цвітіння. Шестидесятилітрову бочку на третину заповніть зеленою травою – листям кульбаби, лопуха, лікарською ромашкою, кропивою, а також бур'янами після прополювання. Потім залийте бочку водою до верху, накрийте ємність кришкою і настоюйте добриво: в спеку 7-10 днів, а в прохолодну погоду – до двох тижнів.

Один літр отриманого настою розведіть в 9 л води та підживіть отриманим розчином рослини під корінь. Витрата для кавунів – 10 л на три рослини.

Друге кореневе підживлення – дріжджами

Приблизно через десять днів після першого підживлення внесіть друге: по 3 відра дріжджового розчину під кожен кущ. Перед будь-яким кореневим підживленням спочатку добре поливайте кожну рослину, щоб підживлення не спалило коріння.

Для поливу кавунів, динь та огірків відстоюйте та нагрівайте воду у старій ванні, встановленій неподалік огірочника. Кавуни поливайте в суху погоду один раз на 5-7 днів. Витрата води – не менше ніж 10 л під кожну рослину.

Позакореневе підживлення кавунів – бором

Цвітіння кавунів триває, але на них вже почали зав'язуватися перші плоди, тому варто підживити рослини по листу розчином бору. Для приготування підживлення можна використовувати аптечну борну кислоту у порошку.

Бор допомагає не тільки зберегти, а й збільшити кількість зав'язей, і особливо це актуально у похмуру, дощову або надто спекотну погоду. Бор сприяє розвитку у рослин стійкості до посухи та різких похолодань, запобігає ураженню різними гнилями, робить плоди смачнішими та прискорює їхнє дозрівання. Щоб приготувати розчин для обприскування,  розчиніть пів чайної ложки порошку борної кислоти – це приблизно 2 г – у невеликій кількості гарячої води, тому що у холодній воді борна кислота розчиняється погано.

Потім залийте цей розчин в обприскувач, доведіть об'єм водою до 10 л і обробіть цим розчином всі батоги, листя, квіти та зав'язі. Через 10 днів варто обробити кавуни борним розчином ще раз. За період цвітіння двох таких обробок буде достатньо: надлишок бору шкідливий як рослинам, так і людині. Бор має властивість накопичуватися в тканинах рослин, а згодом і в організмі людини і може спричинити хронічні хвороби.

Четверте підживлення – деревний попіл

Коли рослини сформуються і на кожній залишиться допустима кількість плодів, варто підживити кавуни калійно-фосфорним добривом: підсипте трохи деревного попелу в кожну лунку перед поливанням. Можна приготувати із попелу і рідке підживлення: 1 кг добрива залити 10 л води і настоювати протягом доби. До 1 л отриманого маточного розчину потрібно додати 9 л води та полити кавуни під корінь із розрахунку 3-5 л під кожен кущ.

Читайте також