Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Чим саме удобрювати червону смородину в листопаді, щоб гарно вродила у наступному році

Деякі садівники вважають, що червону, чорну й білу смородину потрібно підготувати до зимівлі однаковими методами. Догляд за ними дуже схожий, проте є особливі методи, яким необхідно слідувати, щоб не втратити врожай, а навпаки, збільшити його.

Осінній догляд за червоною смородиною.

Якщо є зайвий час, тоді краще зробити обрізку смородини восени й не залишати цю роботу до весни. Необхідно зрізати у червоної смородини всі відростки, яким більше 7 років, які мають темну й міцну кору. Далі, знайдіть всередині куща всі висохлі, поламані, хворі відростки й зріжте їх. А ще, зрізайте ті, які ростуть паралельно до землі й вглиб смородинового куща. Червона смородина – це сонцелюбива рослина, бо її кущі потрібно розріджувати для того, щоб на всі відростки падали сонячні промені й повітря легко проходило через них.

Зазвичай, у червоної смородини більшість врожаю утворюється на верхівках відростків, тому обрізати гілки не треба, а ось у чорної смородини необхідно. Однак, якщо гілки скручені й зігнуті — це означає, що на кущ напала тля - тоді обрізка обов’язкова.

Останню підкормку потрібно робити тільки після обрізання. Вона повинна складатися, зазвичай, з сумішей калію й фосфору. Не використовуйте хлоровмісні добрива, бо смородина їх не полюбляє.

Чим саме удобрювати червону смородину восени.

  1. Штучні або мінеральні добрива: 30 гр. суперфосфату й 15 гр. сульфату калію на 1 кв. м. землі;
  2. Деревний попіл 150 гр. на 1 кв. м. площі;
  3. Також, можна накрити кущ компостом навколо стовбурів, в процесі перегнивання, який буде підживлювати його.

Дуже важливо, щоб земля була пухка й легка, бо червона смородина не перенесе застій води в коренях, не полюбляє важку й міцну землю. Для цього необхідно засипати кущ піском, який допоможе зробити землю необхідної консистенції й забере рештки вологи.

Читати також