Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Де і як правильно зберігати мандарини в домашніх умовах

Напередодні Різдва жодна людина не може обійтися без мандаринів. Адже це один із найголовніших символів майбутніх свят. Але насолоджуватися цим фруктом хочеться якнайдовше. Тому важливо знати, як правильно зберігати мандарини, інформує Ukr.Media.

Зберігання мандаринів: кілька корисних порад

  • Їжте швидко. Хитрість полягає в тому, щоб насамперед не зберігати мандарини, а вживати їх швидко. Але в продуктовому магазині мандарини часто можна купити лише у великих коробках, які, звичайно, неможливо з'їсти за один день. Тим не менш, мандарини слід зберігати не більше одного — максимум двох тижнів. В іншому випадку вони стануть дуже сухими або навіть запліснявіють.
  • Оцініть стан перед покупкою. Якщо на шкірці мандаринів є вм'ятини, подряпини або навіть тріщини, вам безперечно слід утриматися від покупки. У цих місцях плід дуже ніжний, тому тут може швидко утворитися пліснява. Звичайно, якщо ви плануєте відразу вжити фрукт, то немає нічого страшного у вм'ятинах. Але якщо ви хочете, щоб цитрусові залишалися довше, ви завжди повинні стежити, щоб на мандаринах не було тріщин і вм'ятин.
  • Прохолодне місце. Вибираючи м'які мандарини, необхідно знати, як правильно організувати умови зберігання. Фрукт віддає перевагу нижчим температурам. Найкраще вибрати найтемніше і прохолодне місце. Але насправді важливо тільки те, щоб фрукти не знаходилися під прямим сонячним промінням, так як це може призвести до їх швидкого псування.
  • Забезпечити достатню кількість повітря. Мандаринам завжди потрібно достатньо повітря, щоб вони не заплісніли. Так що зберігайте помаранчеві фрукти у місці, де повітря не застоюватиметься.
  • Ніколи не складайте штабелями. Мандарини ніколи не слід укладати один на одного. В результаті штабелювання на цитрусових утворюються крапки, що давлять, на яких може швидко поширитися цвіль. Тому краще зберігайте мандарини так, щоб між кожним фруктом було достатньо місця.
  • Мандарини не люблять тепло. Зберігайте фрукти далеко від прямих сонячних променів і теплого нагрітого повітря, воліючи замість цього розміщувати їх у затіненому місці.
  • Жодних яблук і бананів. Ніколи не зберігайте мандарини разом з фруктами, що перезріли. Наприклад, яблуками чи бананами. Ці фрукти, що перезріли, виділяють так звані стиглі гази, які можуть призвести до того, що мандарини, що лежать поряд з цим фруктом, зіпсуються значно швидше. Так що краще зберігайте мандарини в окремому посуді чи іншій тарілці.
  • Не зберігайте їх у занадто холодному місці. Мандарини, на відміну від клементинів і апельсинів, дуже чутливі до холоду. Найкраще підійде приміщення, де температура трохи нижче за кімнатну.

Тепер ви знаєте, як правильно зберігати мандарини. Цитруси дуже чутливі до холоду, і тривале зберігання в холодильнику може не тільки призвести до їх швидкого висихання, а й втрати великої кількості аромату.

Тому краще зберігайте мандарини, дотримуючись наведених вище порад, а не в холодильнику.

Читати також