Деревний попіл та борна кислота: відмінне підживлення для збільшення урожаю овочів

Підживлення з борної кислоти та попелу сприяє утворенню квіток, позитивно впливає на формування зав'язей, прискорює розвиток та дозрівання плодів. З його допомогою можна збільшити врожайність у кілька разів, оскільки воно містить багато макро- та мікроелементів, необхідних рослинам у періоди цвітіння та плодоношення. Цією сумішшю можна підживлювати рослини як у теплицях, так і у відкритому ґрунті. Її може приготувати будь-який дачник і городник, якщо захоче підживити свої овочі в період масового плодоношення, коли на нижніх ярусах плоди вже дозрівають, а на верхніх починають формуватися. 

Основний інгредієнт

Овочеві культури потребують калію, кальцію, фосфору, магнію та інших мікроелементів більше, ніж, наприклад, азоту, тому для підживлення рослин використовуйте деревний попіл, насичений практично всіма макро- і мікроелементами, крім азоту. Деревний попіл  вносьте під овочеві рослини протягом усього сезону, тому що в цьому добриві корисні речовини містяться в легкодоступній для засвоєння формі, але щоб прискорити вбирання рослинами всіх цих корисних речовин, краще приготувати відвар із попелу, додавши в нього ще один мікроелемент, що підвищує врожайність. .

Приготування відвару

Підживленняможна готувати у старому відрі. Спочатку налийте в нього 4-5 л води та ставте відро на вогонь. Коли вода добре підігріється, висипте в неї повну літрову банку попелу, розмішайте, доведіть суміш до кипіння, прикрийте цебро кришкою і кип'ятіть відвар на повільному вогні 20 хвилин, періодично помішуючи. При кипінні під кришкою може утворюватися піна, тому залишати відвар без нагляду небажано. Просіювати попіл перед варінням не обов'язково, тому що навіть із деревних вуглинок при кип'ятінні у воду виділяються корисні речовини, а готовий відвар все одно доведеться перед використанням процідити.

Знявши відро з вогню, дайте відвару 20 хвилин охолонути, потім акуратно злийте його через сито або марлю в інший посуд і доведіть об'єм чистою водою до 10 л.

Корисна добавка

Для посилення ефекту додайте у відвар пів чайної ложки борної кислоти, яку попередньо розчиніть в невеликій кількості гарячої води. Бор – найважливіший мікроелемент, що позитивно впливає на утворення квіток і покращує утворення зав'язі. Порошок борної кислоти можна купити в аптеці. Бажано також додати у відвар будь-який прилипач, наприклад, трохи рідкого господарського мила, яке не дозволить живильній рідині швидко стікати з поверхні листя.

Спочатку зніміть з перцю, баклажанів і томатів всі дозрілі плоди і лише після цього проводьте обробку рослин по листю. Робити це потрібно або рано-вранці, або у вечірній час, чи в похмуру погоду, щоб на мокрому листі під впливом сонячних променів не з'явилися опіки. Якщо ви оберете для обприскування правильний час, розчин довше затримається на рослинах, і таким чином збільшиться період поглинання корисних речовин тканинами. Підживлення попелом з додаванням борної кислоти стимулює рясне цвітіння, утворення зав'язей, розвиток та дозрівання плодів.

Читайте також