Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Дітям вколювали знеболювальне перед смертю: розповідь анестезіолога із Маріуполя

Ілюстративне фото

Кількість постраждалих та вбитих росіянами дітей у Маріуполі наразі складно встановити. Увесь той біль та жах просто не можна осягнути. Діткам, які потрапляли у лікарні Маріуполя з важкими травмами, вколювали знеболювальне перед смертю – врятувати їх уже не могли.

Про це пише Свои.City.

У дітей були важкі травми

Про це розповів анестезіолог Маріупольської лікарні №4 Андрій Сербін. За його словами, загалом було близько 15 постраждалих дітей.

Пригадує, що найстрашніше було, коли привозили людей із черепно-мозковими травмами. Їхня лікарня не спеціалізувалася на нейрохірургії, тому там не було відповідних спеціалістів.

- Був епізод, коли надійшли двоє дітей – 10 та 16 років. Вони не були родичами, але їх привезли з одного місця з важкими черепно-мозковими травмами. Лікарі не могли їм допомогти. Лише знеболили. Поклали один на одного. Накрили ковдрою. І все, – пригадав Андрій.

Лікарі працювали на межі своїх можливостей

Також лікар пригадав, як медикам вдалось врятувати дівчинку Аню. Внаслідок вибуху автомобільне колесо відкинуло та вдарило дівчинку по потилиці.

- Один із наших молодих травматологів виконав декомпресійну трепанацію черепа. Операцію, яка взагалі не входить до його зони професійних компетенцій. Це так само, якби терапевт видалив апендицит, – ділиться Андрій Сербін.

Наразі лікар із колегами уже виїхали з Маріуполя. Залишатись у місті ставало усе небезпечніше, медичних матеріалів для порятунку людей усе менше, а тому не було жодних засобів для допомоги людям.

Читати також

21.05.2022 Путін у глухому куті. Він не може зупинити війну і не може її виграти - Буданов

- Путін в абсолютному глухому куті. Він не може зупинити війну і не може її виграти. Він не може перемогти з об’єктивних причин. І щоб зупинити це, він повинен визнати, що Росія зовсім не така сильна і велика держава, яку він хотів зобразити. Водночас, мене дивує російська дурість. З усіх варіантів, які були у путіна перед початком війни, він обрав найжорстокіший і найгірший варіант. Російські фахівці неодноразово попереджали його, що цей варіант останній, і його потрібно дуже ретельно оцінювати. Тепер ми бачимо результат”, – сказав Буданов. Також він підкреслив, що Україна воюватимме, доки з її території не будуть вигнані усі російські війська. “Я не знаю жодних кордонів, крім кордонів 1991 року”, – сказав генерал-майор Кирило Буданов, маючи на увазі рік відновлення незалежності України. “Хто може змусити Україну заморозити конфлікт? Це війна всіх українців, і якщо хтось у світі думає, що може диктувати Україні умови, за яких вона може або не може захищатися, то він серйозно помиляється”, – додав він. Під час інтерв'ю він зазначив, що для прискорення контрнаступу Україні терміново потрібні ракетні комплекси середньої та великої дальності, великокаліберна артилерія та ударна авіація. “Ми ведемо війну на своїй території. Якщо хтось вважає, що у нас повинні бути обмеження щодо використання деяких видів озброєння, я хотів би нагадати, що Росія тут використовує абсолютно всі види озброєння, які є у неї, від крилатих ракет, які запускають з підводних човнів, до стратегічних бомбардувальників. Тут застосовано весь спектр російської зброї, окрім ядерної”, – зауважив генерал-майор Буданов.