Догляд за орхідеями взимку: правильний полив

Орхідеї — це красиві квіти, які вимагають постійного догляду за собою. Особливу увагу слід приділяти зимовому поливу, адже навіть незначні помилки можуть привести до загибелі рослини, інформує Ukr.Media.

Регулярність поливу

Вважається, що полив слід виконувати раз в 10 днів. А хіба подібній схемі логічно слідувати? Частота поливу залежить від наступних факторів.

  • Вологість повітря. Якщо повітря стало занадто сухим, кількість поливів рекомендується збільшити.
  • Розмір горщика. Цей параметр багато хто не враховує, а даремно. Якщо горщик великий, він поміщає в себе більше ґрунту, відповідно, полив слід виконувати часто.
  • Склад ґрунту. Є ґрунти вологопроникні, вони вимагають постійного зволоження.

Досвідчені квітникарі визначають необхідність поливу по вазі горщика. Простий факт: чим менше вологи, тим легший буде горщик. Це простий прийом, який дозволить точно визначати необхідність в поливі. Звичайно, доведеться витратити чимало часу, поки вийде зрозуміти ідеальну вагу.

Чому взимку важливий полив

Багато хто забуває, що з настанням холодів орхідеї не впадають в повну сплячку, при цьому їх життєдіяльність триває, але вона стає менш інтенсивною.

Є кілька правил, які необхідно враховувати:

  • якщо ґрунт занадто сухий, кількість поливів до двох разів на тиждень;
  • можна освіжати орхідеї за допомогою теплої води з пульверизатора. При цьому струмінь води не варто направляти на квіти і бутони;
  • деякі використовують для поливу воду + 50 градусів або вище, але це типова помилка. Гарячий душ може призвести до опадання суцвіть;
  • відразу після поливу рослину на інше місце переставляти неприпустимо, в іншому разі може зупинитися цвітіння;
  • якщо орхідея цвіте, полив важливо виконувати делікатно;
  • без потреби чіпати бутони або квіти не можна;
  • перевертаючи або пересуваючи горщик без потреби, можна погубити рослину.

Є ще одне важливе правило: якщо рослина розвивається нормально, міняти схему поливу або способи неприпустимо.

Типові помилки

Орхідея любить вологу, проте взимку періодичність поливів слід скорочувати. Перелив може призвести до гниття або пожовтіння листя. Недосвідчені дачники при поливі потрапляють в розетку рослини, а це в результаті призведе до загнивання. Якщо вода випадково потрапила на розетку, досить взяти паперову серветку і все ретельно витерти.

Підсумок

Головне — це дотримання формули поливу і врахування стану рослини. При цьому, якщо орхідея цвіте і розвивається нормально, важливо не змінювати схеми або технологію. Навіть незначні експерименти з поливом можуть привести до того, що рослина почне поступово гинути.

Читайте також