Екс-керівника Шацького нацпарку визнали невинуватим у вирубці лісу на 7 млн грн

На Волині суд визнав невинуватим колишнього керівника Шацького національного природного парку Володимира Захарка за вирубку лісів на 7,3 млн грн.

Про це повідомляє "Zaxid.net".

Нагадаємо, Володимира Захарчука обвинувачували у службовій недбалості, унаслідок якої на території парку було незаконно вирубано лісу на понад 7 млн грн.

Як встановило слідство, посадовець видав лісорубні квитки без встановлених лімітів та дозволів для проведення санітарних рубок.

Однак суд дійшов до висновку, що Володимир Захарко нічого не порушив, оскільки станом на 2017 рік він мав право видавати лісорубні квитки без лімітів. Відтак його повністю виправдали, крім того, за експертизи держава повинна заплатити понад 26 тис. грн. Зазначимо, що наразі Володимир Захарко є депутатом Ковельської районної ради від партії «За майбутнє».

В суді Володимир Захарко підтвердив, що справді підписував лісорубні квитки на проведення вибіркових санітарних рубок, які необхідні для покращення якості лісових насаджень. Нацпарк отримав на це дозволи від обласного управління екології, управління лісомисливського господарства, науково-технічної ради парку. Близько 90% зрубаних дерев, за його словами, продали населенню та місцевим підприємствам на дрова. Допитані у суді колишні підлеглі Володимира Захарка його слова підтвердили.

Суд постановив, що станом на 2017 рік санітарні рубки, згідно з законодавством, не вважались спецвикористанням природних ресурсів та не вимагали лімітів на проведення. Ця норма набрала чинності лише з 2018 року. Оскільки закон не має зворотньої сили, у діях директора не знайшли ніякого криміналу.

Читайте також