Інсульт: на які послуги має право хворий та куди звертатися, якщо відмовляють

Діагностика інсульту, надання першої допомоги, лікування та реабілітація в гострому періоді є безоплатним для всіх громадян. Це забезпечує Програма медичних гарантій Національної служби здоров'я України (НСЗУ). НСЗУ також оплачує витратні матеріали, ліки із Нацпереліку основних лікарських засобів та харчування в умовах стаціонару. Тобто пацієнтам з інсультом має бути безоплатно надана вся необхідна перша медична допомога.

Інформують у МОЗ.

Направлення від сімейного лікаря для пацієнтів із підозрою на інсульт не потрібне!

НСЗУ Національна служба здоров'я України також оплачує вторинну профілактику інсульту. Це дії для зниження ризику рецидиву в пацієнтів, які вже перенесли інсульт, зокрема лікування супутніх серцево-судинних хвороб та аритмії. Призначені лікарем препарати, які входять у програму «доступні ліки», також можна буде отримати безоплатно або з невеликою доплатою. Вторинна профілактика має проходити на всіх етапах відновлення пацієнта: і в лікарні, і вдома.

Повний перелік послуг, які є безоплатними для пацієнтів з інсультом за посиланням (пункт 9): https://bit.ly/3PSJWQJ

Що робити, якщо від вас вимагають оплатити лікування або ж повернути кошти за надане лікування інсульту?

Зверніться із письмовою скаргою до керівника медичного закладу. Якщо це не допоможе – напишіть скаргу до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні, або до власника медзакладу – відповідного органу місцевої влади. Зазвичай у назві лікарні зазначено, хто є її власником. Дуже ймовірно, що людина із інсультом не може займатися такими речами – безпечніше та ефективніше, щоб скарги подавали близькі люди пацієнта.

Якщо ж не вдається розв’язати проблему на місцевому рівні, подайте скаргу в НСЗУ через контакт-центр за номером 16-77 або листом на поштову адресу: м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073, або на електронну адресу [email protected]

Читайте також