Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Коли саме та як правильно садити яровий часник: секрети досвідчених городників

Для посадки ярого часнику не знадобляться великі знання, потрібно лише знати деякі нюанси вирощування, щоб отримати багатий врожай.

Терміни посадки часнику.

Ярий часник висаджують у середині квітня – на початку травня, коли ґрунт прогріється до +5…+10°С.

Термін посадки можна коригувати, враховуючи клімат конкретного регіону, але важливо зважати на вегетаційний період ярого часнику, а він триваліший за озимий — 90-100 днів проти 75-90.

Підготовка ґрунту.

Ділянку, на якій потрібно садити часник, слід обирати на сонячній стороні, щоб там не було протягів, краще — на височині. Ґрунт для гарного росту часнику потрібен середньосуглинистий або легкосуглинистий. Якщо він кислий, то необхідно додати до нього вапно, доломітове борошно або крейду. А якщо лужний — слід посипати попелом. Найбільш сприятливим рН вважається 6,5-7 — це нейтральний ґрунт.

Ярий часник не варто садити на ділянках, на яких минулого року вирощувалися помідори та часник. Якщо торік садили цибулинні культури, то перед посадкою часнику слід почекати 3-4 роки.

Садити часник краще всього на тій ділянці, де торік росли капуста, баштанні, кабачки, огірки, гірчиця або фацелія.

Різниця між ярим та озимим часником.

Ярий часник має дрібні зубчики, розташовані по спіралі, які можуть вирости від 12 до 30 шт. Він немає щільного стовбура посередні головки. Смак ярого часнику не занадто різкий й гіркий, він більш соковитий та ароматний.

У озимого часнику головки великого розміру, в яких виростає до 6 зубків. Вони мають однакову форму та розмір, розташовані рівномірно навколо стебла. У центрі головки присутній щільний стовбур, який візуалізується після відділення. Смак озимого часнику гострий та пекучий.

Читати також