Корисні поради від дачників, як зберегти капусту до весни

Ілюстративне фото

Капуста в зберіганні не сильно вибаглива, але надмірна волога може викликати гниття. Даємо цінні поради, як зберегти зібраний урожай якомога довше, інформує Ukr.Media.

Найідеальніший варіант для зберігання капусти взимку — підвал. Зверніть увагу на вологість — вона повинна становити приблизно 80%, а температура не повинна перевищувати п'яти градусів.

На збереження овоча впливає і ряд інших факторів.

Головне правило зберігання капусти

Неправильно дачники роблять, коли качани капусти стикаються один з одним або зовсім лежать один на одному — вони швидко починають гнити. А потім з'являється чорне мокре листя і цвіль.

Прості методи зберігання капусти

Головки капусти краще розкласти в один ряд на дерев'яній полиці. Ще варіант — підвісити качани. Це можна зробити за допомогою овочевої сітки.

Важливо, щоб в льох капуста закладалася не мокрою, а тому краще прибирати культуру в суху погоду.

Не видаляйте весь качан, залиште приблизно три сантиметри. Це також на більш тривалий термін збереже урожай.

Народні методи зберігання

Деякі обертають капусту в газетний папір, щоб так вбиралася волога. Інші для цього використовують тирсу, але якщо багато врожаю, то зберігати капусту буде незручно, знадобиться багато тирси і простору.

За старих часів використовували ще один метод зберігання капусти — в глині. До качанів прив'язували мотузку, капусту опускали в середньої густоти глиняну масу, давали висохнути і підвішували в погребі.

Так вдавалося зберегти капусту на довгий термін і захистити її від в'янення і цвілі.

Сучасний варіант: обернути качан плівкою. В цьому випадку можна не підвішувати, а покласти на полицю.

Читайте також