Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Львівщині священик УПЦ МП залишив "голі" стіни в храмі після переходу до ПЦУ

На Львівщині священик московського патріархату у дрогобицькій церкві Іова Почаївського залишив "голі" стіни. У храмі зрізали хрести, забрали дзвони та винесли майже все майно. 

Про це повідомляє Дрогобицька міськрада. 

27 травня це церкві відбулась перша спільна молитва за Україну – українською мовою, під проводом священнослужителів ПЦУ та прихожан з Дрогобича та сусідніх населених пунктів, які приїхали підтримати громаду в процесі переходу до української церкви.

Коли було ухвалено відповідне рішенян про перехід до ПЦУ будівля храму та її територія були опечатані і перебували під охороною. 

Однак, очевидно, що «батюшки» готувались до такого сценарію. Адже в храмі залишились «голі» стіни. В церкві не було предметів іконостасу, вивезена абсолютна більшість ікон та церковних атрибутів. Більше того, як стверджують прихожани храму, які раніше відвідували цю церкву, з території зникли дзвони, а з двох будівель, розташованих на території церкви, навіть зрізали хрести. 

Це все зробили ще до опечатання будівлі храму. 

- Керівництво громади повністю підтримало рішення громади про перехід з московського патріархату до Православної Церкви України. Сьогодні тут відбулось перше богослужіння. Однак зайшовши всередину, ми були шоковані, бо церква пуста. Видно, що «батюшка» готувався до відходу, – вони забрали усе, що було придбане за кошти громади. Але ми тішимось з того, що на одну українську церкву стало більше, – наголосив заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч.

 

Читати також

27.06.2022 Окупанти вдарили ракетами по торговому центру у Кременчуці, де перебували більше тисячі людей

ТРЦ палає, рятувальники займаються гасінням пожежі, кількість жертв неможливо навіть уявити. Жодної небезпеки для російської армії. Жодної стратегічної цінності. Лише намагання людей жити нормальним життям, що так злить окупантів. Росія продовжує виміщати своє безсилля на звичайних громадянах. Сподіватися на адекватність і людяність з її боку марно.