Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Навіщо дачники поливають розсаду аспірином: як приготувати добриво

Не всі овочі навесні можна відразу ж висаджувати у відкритий ґрунт. Такі «ніжні створіння» як перець і томати обов'язково потрібно спочатку виростити у вигляді розсади, а потім впроваджувати в город. І в цьому випадку підживлення розсади має дуже важливе значення. Саме вона допомагає розсаді вирости швидше і бути сильною та стійкою до хвороб чи заморозків. І, виявляється, можна поливати розсаду аспірином, як добривом. Чому і як саме?

Навіщо поливати розсаду аспірином

Багато городників не знають, що аспірин може використовуватися як добриво для розсади. Але агрономи стверджують, що це відмінний засіб, щоб насіння і сходи не піддавалися плісняві та гнилі. Як відомо, аспірин має потужну протизапальну дію, тому його і використовують для пророщування насіння і для подальшої обробки розсади та рослин, інформує Ukr.Media.

Він не є повністю натуральним препаратом, але при цьому він і не шкодить рослинам, вміст синтетичної хімії в ньому в рази менше, ніж у покупних добривах. Аспірин є біостимулятором для росту рослин і допомагає зміцненню їх імунітету. З його застосуванням вам забезпечена міцна розсада та відсутність проблем із хворобами, гниллю та пліснявою.

Як поливати розсаду аспірином

Розповідаємо, як це робити і для яких овочевих культур. Дуже радимо для початку спробувати всього на кількох горщиках з розсадою, тому що не всі рослини нормально реагують на аспірин — це залежить і від сорту, і від різних факторів.

Пророщування насіння

Тут все дуже просто: одну таблетку аспірину (дозування 500 мг) розчиняємо в 3 л води. У цьому розчині замочуємо насіння томатів чи перцю. Наберіть трохи води в плоску миску, щоб насіння лише було покрите на сантиметр. Також можна пророщувати насіння в марлі або ватяних дисках, постійно змочуючи їх розчином — це відмінний варіант для томатів. Коли з'являться перші паростки, насіння можна сміливо висаджувати у ємності для розсади.

Підживлення розсади

Для удобрення паростків рекомендується приготувати трохи слабший розчин — одна таблетка приблизно на 4-5 літрів. До речі, можна брати не звичайну ацетилсаліцилову кислоту, а шипучий швидкорозчинний аспірин. Виходить трохи дорожче, але воно того варте. Поливайте розсаду аспірином на 5-6-й день після сходів. Потім, коли паростки стають більшими, висаджуйте їх у велику ємність, і на третій день після пересадки знову полийте. І нарешті, третій полив відбувається за тиждень перед висаджуванням у відкритий ґрунт на грядку.

Обприскування рослин

Також аспірин може сміливо застосовуватися для обприскування овочів, які вже висаджені у відкритий ґрунт. Це допомагає боротися зі шкідниками та хворобами, з тією ж пліснявою та гниллю. Тут розчин може бути міцнішим — одна таблетка на 2 літри води. Можна додати ще пару крапель рідкого мила і добре розчинити суміш. Обприскувати можна раз на 3-4 дні, коли плоди томатів або перцю вже з'явилися на кущах. Вибирайте ранковий або вечірній час, коли на рослини не падають прямі сонячні промені.

Читати також