Незвичайні способи, як з користю використати опале листя в саду та городі

Більшість садівників збирають опале листя, тільки для того, щоб позбутися від нього: спалити або викинути. Але знищувати листя зовсім не обов'язково, адже при правильному використанні воно може бути дуже корисне. Ось кілька незвичайних і практичних способів застосування опалого осіннього листя, інформує Ukr.Media.

Ґрунт для кімнатних рослин

Опале листя може стати відмінним ґрунтом для кімнатних квітів і розсади. Щоб зробити ґрунт, спочатку виберіть здорове листя, на якому немає ознак хвороб або грибка. Потім помістіть його у великий щільний пакет і додайте до нього якусь зелень, наприклад, траву або однорічні бур'яни без насіння. Коли вміст пакета розкладеться, його можна буде використовувати для вирощування домашніх рослин.

Добриво для газону і цибулинних квітів

Подрібнене опале листя часто використовується в якості добрива для цибулинних квітів: тюльпанів, нарцисів, ірисів, гладіолусів і так далі. Проникаючи в ґрунт, листя покращує його структуру і захищає цибулини рослин від замерзання. Також листям можна удобрити газон.

Прикраса ділянки і будинку

Різнобарвне і яскраве осіннє листя дуже красиво виглядає. Так чому б не скористатися цією чудовою якістю? Листям можна прикрасити садову доріжку, ґанок будинку і навіть окремі кімнати або горище. Особливо ефектно такий декор виглядатиме разом з гарбузами, ягодами і фруктами.

Утеплення рослин, схильних до вимерзання

Багато рослин не витримують натиску суворих зим з частими морозами і снігом. Тому їх необхідно додатково утеплювати, і в цьому теж може допомогти опале листя. Якщо розкласти листя поблизу вибагливих рослин, воно зможе продовжити їм життя, а також поліпшити стан ґрунту для більш активного росту і багатого врожаю.

Читайте також