Останній догляд за садом восени — коли і як використовувати залізний купорос

Для того, щоб на майбутній рік отримати хороший урожай і не займатися боротьбою із захворюваннями культур, потрібно ще восени створити саду міцний захист. Відмінним варіантом для останнього осіннього обприскування плодових дерев і чагарників стане залізний купорос.

Сульфат заліза здатний створити потужний захисний купол для саду, який збереже його від грибкових захворювань і запобіжить покриттю стовбурів мохом. Дуже зручно, що купорос практично універсальний і практично не вимагає додаткових "помічників" у вигляді інших засобів.

Сульфат заліза можна використовувати для таких популярних на українських дачах культур, як смородина, малина, груша, вишня, слива та інші дерева і чагарники.

Важливо, температура повинна бути не менше + 3 градусів і ніяких дощів. Спіймати такий день восени складно, але можна. Обробку саду можна робити тільки після повного листопада, бо інакше можна спровокувати непотрібне зростання або спалити бруньки.

Для пізньої обробки саду ідеально підходять залізний купорос і сечовина (карбамід). Ніякої шкоди, тільки користь. Залізний купорос відмінно бореться з хворобами, мохами і лишайниками, сечовина (карбамід) бореться з хворобами, шкідниками і їх личинками. Також, сечовина гальмує ранні вегетативні процеси і навесні бруньки розпустяться пізніше, що при зворотних заморозках, доведеться дуже до речі, особливо кісточковим.

Багато дачників звикли, що сечовина, це виключно азотне добриво, але восени, обприскування дерев і чагарників має зовсім інший ефект — інсектициду/фунгіциду.

  • Отже, беремо 500 гр сечовини і розводимо в 5 л теплої води.
  • В теплій воді 5л розводимо лимонну кислоту 20гр. Додаємо туди залізний купорос 300гр (якщо на деревах є мохи та лишайники, то концентрацію можна збільшити і розвести 500гр залізного купоросу на 5 л води).
  • Проціджуємо обидва розчини через марлю і змішуємо. Отримуємо 10л робочого розчину.

Ця пара ідеальне поєднання, бо бореться з більшістю видів хвороб і шкідників і головне, що вони не шкодять, на відміну від мідьвмісних препаратів, а ще й підгодовують наш плодовий сад азотом і залізом, які дуже корисні.

Обробляємо не тільки дерева і чагарники, а й землю навколо них.

Цей засіб потрібно розприскувати через пульверизатор. Слід налаштувати його на великий струмінь — вся поверхня дерев і чагарників повинна бути змочена розчином. Такий захист збереже сад від хвороб.

Для обробки троянд від плямистостей та інших хвороб беремо тільки залізний купорос 150гр на 5 л теплої води. Після цієї обробки листя троянд чорніють і опадають самі. Не потрібно витрачати час і сили на їх зрізання, потрібно їх тільки зібрати і відправити в компост, бо вони пройшли знезараження.

Читайте також