Помідори тріскаються на кущах: як вберегти овочі від псування

Помідори досить часто тріскаються на грядці. Відбуватися це може з різних причин: через підвищену вологість ґрунту, через перегодовування томатів добривами, через часте видалення листя, через нестачу елементів живлення і т. д. Але з якої б причини помідори не потріскалися з ними потрібно терміново щось робити. В ідеалі їх, звичайно, слід якомога швидше вжити в їжу або переробити. Але, якщо з переробкою у вас щось не вийшло і є необхідність такі помідори зберегти, то робити це потрібно правильно. Інакше вони швидко запліснявіють.

Як зберегти помідори, якщо вони потріскалися ще на грядці

Зберігаються такі томати погано через те, що пошкоджена оболонка пропускає всередину плодів шкідливі мікроорганізми. Саме вони і є причиною швидкого загнивання томатів і появи цвілі на місці тріщини. Такі помідори в їжу вже стають непридатними, і ми їх просто викидаємо.

Що робити в цій ситуації

Щоб зберегти потріскані помідори якомога довше, якщо немає часу на їх переробку, можна застосувати просту хитрість.

Допомогу в порятунку таких плодів вам може надати звичайна кухонна сіль. Вам потрібно буде просто трохи присипати сіллю тріщину на томаті. Сіль "законсервує" пошкодження і істотно продовжить термін зберігання розтрісканих помідорів.

Ця проста дія вбереже пошкоджені томати від передчасного псування. А за цей час ви вже придумаєте, що з ними далі робити.

Читайте також