Поради для початківців дачників, які допоможуть провести якісну осінню обрізку ожини

В осінній період багато садівників, приводячи дачну ділянку в порядок, займаються тільки тим, що виривають те, що росте на городі, перекопують ґрунт. А ось про чагарники дачники благополучно забувають, інформує Ukr.Media.

Разом з тим звернути на них увагу важливо. Особливо це актуально у випадку з ожиною, яку наприкінці сезону необхідно обрізати. Такою дією можна зменшити затінення куща, зробити оптимальним розподіл поживних речовин по всіх частинах рослини, підвищити врожайність в наступному сезоні.

Провести обрізку ожини не так складно. Для цього тим, хто не має досвіду в цій справі, скористатися потрібно кількома порадами.

Видалити гілки, що відплодоносили

Почати розрізняти молоді і старі пагони легко. Гілки, які з'явилися тільки цього року, будуть зеленуватого кольору або світло-коричневого. А ось пагони минулого року будуть буро-коричневі.

На них також буде помітне сухе суцвіття, плодоніжки. Щоб після обрізки пагони не гнили, зрізи потрібно робити над бруньками, не залишати ніяких пеньків.

Прорідити молоді пагони

Занадто тонкі молоді пагони, які не встигли за літо дозріти, потрібно видалити. Вони не зможуть перенести зиму, неодмінно вимерзнуть, послаблять кущ. Якщо залишених стебел залишилося багато, то потрібно залишити не більше 8 штук тих, які є найсильнішими.

Можна залишити і ще кілька стебел. Якщо зима буде занадто суворою, то ймовірність в такому випадку, що хоч щось з пагонів залишиться життєздатним, буде вища.

Вкоротити молоді стебла

Необхідно прищипнути центральні стебла молодої лози. Кінцева довжина їх не повинна перевищувати 2 метрів.

Особливо це актуально в разі віялової крони. Якщо гілки будуть довшими, то доступ до деяких ягід в наступному сезоні виявиться закритий.

Видалити хворі батоги

Кущ слід оглянути на предмет ураження попелицею, павутинним кліщем та іншими шкідниками.

Всі батоги, на яких зустрічаються комахи, потрібно видалити. В такому випадку вдасться зберегти здоровим весь кущ, не допустити його загибелі.

Ці прості правила допоможуть провести якісну обрізку ожини. Вона в такому випадку приємно здивує в наступному сезоні, порадує плодоношенням.

Читайте також