Посадіть ці три рослини на дачі: гризуни вас більше не потурбують

Миші, щури та інші гризуни доставляють дачникам чимало клопоту: прогризають фундамент, псують багаторічні рослини, інформує Ukr.Media.

Іноді з напливом гризунів не справляється навіть кішка і мишоловка. Досвідчені дачники поділилися хитрістю, яка допоможе взяти ситуацію під контроль.

Спосіб пасивний, тому що не вимагає від власника ділянки значних зусиль і особистої присутності. Йдеться про посадку рослин, які відлякують гризунів.

Коріандр

Поширена спеція, яка своїм різким ароматом допоможе відвадити шкідників від ділянки. Рослина містить безліч ефірних олій, а після дозрівання вона поповнить шафку зі спеціями.

Коріандр висаджують поруч з норами, які залишають гризуни. Розміщують рослини поруч з фундаментом будинку, щоб шкідники трималися подалі від нього.

Рута

Цю рослину можна посадити на ділянці, а можна використовувати в сушеному вигляді. В обох випадках гризуни не будуть в захваті й поспішать ретируватися. Зі зрілої рути можна приготувати настій від шкідників, які докучають городнім і садовим рослинам. Наприклад, ефективна проти попелиці при з'єднанні з господарським милом.

Чорнобривці

Бувалі городники кажуть, що ці квіти виділяють в повітря речовини, які відлякують шкідників. Відцвілі чорнобривці можна використовувати як мульчу або приготувати з них шафран.

Читайте також