Як холодостійка культура редис висівається і під зиму. У цьому випадку перший врожай можна отримати вже на початку травня.
Проростати насіння починає при температурі +2-3°С, паростки виносять приморозки до -3°С, а дорослі рослини – і більші короткочасні заморозки. Оптимальна температура для росту редису – +16-18°C.
Переваги та недоліки зимових посівів
Посадивши восени редис, можна розраховувати на здоровий, якісний і ранній урожай, а все завдяки природному відбору. Насінням доведеться переносити морози в грунті, і навесні зійдуть тільки найсильніші і міцні. В результаті різко зростає якість врожаю. Вийде навіть трохи заощадити час і сили на прополювання. А зібрати перші коренеплоди ви зможете на кілька тижнів раніше, ніж при весняній посадці. Якщо не полінуйтеся і утеплите грядку, то вийде прискорити цей процес ще на тиждень.
Також завдяки таненню снігового покриву, редиска отримає достатню кількість вологи і її не потрібно поливати, зволоження грунту відбувається природним шляхом. Крім того, пройшли природний відбір насіння, загартовуються взимку, і молоді відростки не бояться невеликих заморозків, вони стійкі до різних хвороб і комах. І, звичайно, не варто забувати про економію весняного часу.
А чи є якісь мінуси посадки редиски під зиму? Якщо неправильно витримати технологію, то великий ризик, що всі ваші зусилля будуть марними. Небезпеку становить навіть невелике потепління, яке може спровокувати зростання сходів, а наступні за ним заморозки просто вб’ють їх.
Який сорт посадити під зиму?
Така посадка має свої особливості, тому не можна брати перші-ліпші насіння. Щоб праці дали хороші результати, необхідно правильно підібрати сорт для посіву. Основним його критерієм вважається морозостійкість. Також рослина буде відчувати брак сонячного освітлення. Ще важливо, щоб обраний вигляд не стрелковаться, так як багато хто після тривалого перебування в підмерзлою землі, а потім різкої відлиги йдуть в квітконосні пагони. При цьому насолодитися плодами не вдасться.
Для зимової посадки прекрасно підходять такі сорти, як «Зоря» і «Жара». Вони відповідають всім вимогам, а урожай радує своїм смаком і якістю. Період дозрівання першого типу доводиться на 18-25 день після проростання, а другого ще на кілька днів раніше. Також можна садити і среднеранний рожево-червоний сорт. Він порадує відмінним урожаєм вже через 3-4 тижні після появи сходів. Головним достоїнством останнього вважається м’який і дуже приємний смак.