Правоохоронці затримали "волонтерів", які ввозили в Україну військову амуніцію та продавали її без сплати податків

Правоохоронці з генпрокуратури викрили двох громадян, які під виглядом гуманітарної допомоги ввозили в Україну військове обладнання та продавали його, без сплати податків. 

Як повідомляють в Офісі Генпрокурора України, підозрювані налагодили схему ухилення від сплати митних платежів.

У Службі безпеки України зазначають, що протиправну діяльність організували двоє мешканців Дніпропетровщини, які після повномасштабного вторгнення рф втекли з України, використавши підроблені документи.

Надалі у месенджері "Telegram" дідозрювані створили групу з оголошеннями про асортимент та продаж товарів військового призначення. Основними замовниками цих товарів були представники благодійних і волонтерських організацій, підприємства та фізичні особи. Вони перераховували гроші на особисті рахунки підозрюваних з метою забезпечення спеціалізованим обладнанням і військовою амуніцією підрозділів Збройних Сил України, правоохоронних органів та територіальної оборони в районах ведення активних бойових дій.

Підозрювані купували товари військового призначення в країнах Європейського Союзу. Загалом було придбано товару на суму майже 72 мільйони гривень.

Для реалізації оборудки її учасники вносили недостовірні відомості до митних декларацій. Кінцевими отримувачами продукції вказували військові підрозділи нашої держави, а гроші на придбання імпортних товарів збирали у родичів українських захисників і волонтерів.

В подальшому ці товари були легалізовані на території України шляхом їх реалізації за завищеними цінами. Таким чином, підозрювані ухилилися від сплати до бюджету митних платежів на загальну суму 23 млн грн та легалізували майно, одержане злочинним шляхом, на суму 71,9 мільйона гривень.

Читайте також