Поява пустоцвіту на кабачках — це справжня проблема для городників. Неприємність полягає в тому, що на ньому присутня занадто багато квіток, але в майбутньому не всі вони здатні дати врожай.
Отже, топ дев’ять причин, чому багато пустоцвіту:
- Занадто молоде насіння. Досвідчені городники рекомендую не саджати насіння, зібране минулого року, краще дати їм «відлежатися», в ідеалі – роки два-три. «Старе» насіння охочіше дає жіночі квітки, на яких згодом формуються зав’язі.
- Безграмотно підібране місце для посадки кабачків. Фахівці скажуть, що садити культуру на те саме місце, де садили минулого року «родичів» кабачків – гарбузи, огірки, дині чи кавуни, не варто. Дотримуйтесь сівозміни.
- Часто причиною появи пустоцвіту на кабачках буває кисла реакція ґрунту. Визначити рівень PH землі у вашому городі допоможе нехитрий набір «юного хіміка», що складається з реактивів і лакмусових папірців, які можна знайти в садових відділах, або спеціальний прилад, який швидко, точно і без помилок визначить, до якого «сорту» відноситься ґрунт у вас на ділянці. Також орієнтиром можуть виступити рослини, які вільно почуваються у вашому городі: кінський каштан, щавель, подорожник віддають перевагу ґрунту з кислою реакцією з PH не вище п’яти. Розкислити ділянку допоможе доломітове борошно або деревна зола.
- Занадто загущені посадки також не сприяють появі зав’язей. У цьому випадку проблема вирішується взагалі просто: потрібно просто прорідити ваші посадки, видаливши зайве листя.
- Погодні умови також можуть вплинути на появу зав’язей: у спеку на кущах переважають, в основному, чоловічі квітки, і пилок у цей час стає стерильним. У холоди кабачки можуть зовсім не зав’язати плоди.
- Регулярний полив кабачків, особливо на початку їхнього цвітіння, сприяє появі переважно чоловічих квіток. Щоб цього не сталося, припиніть полив для появи квіток жіночого типу. Але врахуйте, що у спеку на рослині і так переважають чоловічі суцвіття.
- Нестача харчування – найбільша, здавалося б, очевидна причина появи пустоцвіту на кабачках. Відмінно справляються з проблемою регулярні підживлення комплексними добривами (азофоска, нітрофоска). Підживлювати кабачки слід раз на два тижні відповідно до рекомендацій виробників добрив.
- Недостатнє запилення кабачків призводить, що логічно до відсутності зав’язей. Щоб привернути комах до себе на ділянку, обприскайте квіточки (це, до речі, справедливо і щодо бджолозапильних огірків) медовою або цукровою водою.
- Зберігайте баланс зав’язей: одночасно на кожній дорослій рослині має визрівати не більше 4-5 зав’язей: тоді кущі справлятимуться з навантаженням і справно плодоносять.