Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Російські спецслужби вдиралися до помешкань працівників ОБСЄ на Херсонщині та «вибивали» з них компромати

Працівники ФСБ планували дискредитувати Моніторингову місію ОБСЄ в Україні, підготувавши низку провокацій на тимчасово окупованих територіях. 

Як повідомлять у пресслужбі СБУ, агенти ФСБ хотіли звинуватити ОБСЄ у шпигунстві на користь українських спецслужб. 

Для цього вони буквально "вибивали" свідчення самих працівників ОБСЄ. Наприклад, у тимчасово окупованому Херсоні агенти фсб прийшли до працівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Представляючись співробітниками СБУ, вони на відео змусили чоловіка підписати «угоду про негласну співпрацю» на офіційному бланку місцевого підрозділу української спецслужби.

Росіяни також затримали ще кількох співробітників Місії та намагалися їх скомпрометувати. 

На камеру вони зафіксували передачу однією з представниць відомчої інформації ОБСЄ – візитівок, блокнотів, робочих зошитів і списків працівників з їх контактними даними.

Також у період з 16 по 23 травня співробітники фсб прийшли до місцевого офісу організації. Використовуючи погрози вбивством, вони змусили працівників місії на камеру надати «свідчення» щодо пограбування приміщення нібито українськими націоналістами та правоохоронцями.

При цьому, як було встановлено, рашистські мародери до того 5 разів приїздили до цього Офісу та грабували звідти майно.

Також окупанти вимагали від представників Місії в Херсоні безпідставно звинуватити свого керівника у нібито його причетності до роботи на українську спецслужбу.

Читати також

03.07.2022 "Четвертий батальйон взяли в полон свого комбата": окупант розповів про дезертирство в армії рф

У перехопленні окупант розповідає дружині про велику кількість поранених. Оскільки їхній підрозділ тільки-но вийшов із серйозного бою. А в сусідньому підрозділі командира, який хотів втекти, затримали його підлеглі: «Четвертий батальйон, вони взяли в полон свого комбата. Примусили з ними бути, щоб не зй… (втік). Тому що в них там трьохсотих дох… (багато). Ми вчора також машини завантажили. Вже напоготові валити. Команда надійшла, стояти далі. Вчора більше двадцяти чоловік трьохсотих росіян вивезли».