Щоб дерева, виноград та троянди не хворіли, обробіть їх восени цим розчином

Обробка саду розчином мідного купоросу вважається одним з найефективніших засобів проти різних захворювань. Це свого роду фунгіцид, який досить успішно застосовують досвідчені дачники. Але, як правило, всі обробки проводяться ранньою весною, до пробудження самих дерев.

Але якщо ваші дерева або троянди, виноград, ягідні чагарники в цьому сезоні хворіли, то виникає закономірне питання, може обприскати їх все-таки восени мідним купоросом? Чи можлива взагалі ця осіння обробка і чи може щось дати?

Насправді обробка мідним купоросом восени, дійсно, можлива. І водночас ви можете знищити не тільки спори грибків, але і шкідників, які намагаються ховатися в корі, на гілках або в ґрунті під деревами.

Як приготувати розчин?

Приготуйте спочатку робочий розчин. Для цього візьміть 10 літрів води і розчиніть в них 100 г порошку мідного купоросу. Цього обсягу вам вистачить, щоб обробити 100 кв.м. площі вашого саду. Якщо говорити більш точно, то на одну яблуню знадобиться приблизно 2 літри цього розчину.

Якщо ж ви хочете обприскувати сливи, вишні та черешні, то найкраще розчин приготувати з меншою кількістю сульфату міді. Досить взяти 50 г речовини на 10 літрів води.

Для обробки троянд потрібно приготувати 3% розчин мідного купоросу. На 1 літр води взяти 30 г порошку. Обприскувати троянди: 1 літр на один кущ.

Для обробки винограду взяти 100 г порошку на 10 літрів води. Якщо мова йде про молоді кущі винограду, то дозування буде у 2 рази менше — 50 г на 10 літрів води.

Коли обприскувати?

Обприскувати дерева і чагарники потрібно тоді, коли основна маса листя самостійно опаде.

При цьому прибирайте обов’язково листя з ділянки, а ґрунт під робочими культурами також обприскуйте.

Читайте також