Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Три проблеми при вирощуванні кабачків: як їх вирішити і збирати по 100 плодів з куща

Кабачки вважають однією із найбільш невибагливих культур. Однак, це не зовсім так. Багато дачників скаржаться, що на кабачках утворюються самі пустоцвіти. Інші пишуть, що на їхніх кабачках, навпаки, багато жіночих квіток, але вони чомусь не зав'язуються. Треті нарікають на те, що кінчики маленьких плодів, що сформувалися, почали гнити. 

Проблема 1 – Чому на кабачках багато пустоцвітів

Так звані пустоцвіти формуються на кабачках з різних причин, але найпоширеніша з них – неправильний вибір сорту кабачків. При виборі сортів цієї культури, варто віддавати перевагу не сортам з батогами, а кущовим. Плетисті кабачки – це вже, як кажуть, вчорашній день. Кущові кабачки компактні і утворюють величезну кількість жіночих квіток, тому вони відрізняються високою врожайністю.

Наприклад: Іскандер, Езра та Мостра.

Але іноді навіть кущові гібриди утворюють самі пустоцвіти. Відбуватися це може через те, що кабачки перебувають більшу частину дня в тіні дерев чи великих кущів. У таких умовах навіть у найврожайніших гібридів утворюватимуться лише чоловічі квітки, що не формують зав'язі.

Іноді причиною є надлишок у ґрунті азотних добрив: рослини, замість того щоб плодоносити, нарощують вегетативну масу. В цьому випадку потрібно перестати живити рослину азотом і перевести її на фосфорно-калійну дієту, наприклад, підживлювати деревним попелом.

Третя причина - це банальна пересортиця: замість насіння, заявленого на упаковці сорту, ви можете придбати зовсім інший сорт насіння. Винні у цьому несумлінні виробники чи фасувальники.

Проблема 2 – Чому в’януть і опадають на кабачках жіночі квіти

Якщо у ваших кабачків багато жіночих квіток, але вони раптово починають в’янути і опадати, причина криється в відсутності запилення. Відбувається це зазвичай через несприятливі погодні умови: надто холодна або дощова погода, за якої не літають комахи-запилювачі; занадто жарко, і пилок стає стерильним. На погоду ми, на жаль, впливати не в змозі, але можемо полегшити доступ до квіток бджолам та іншим комахам. Для цього потрібно розрідити занадто листаті кущі, тобто зрізати майже під корінь декілька старих листків.

Таким чином ви дасте запилювачам можливість зробити свою справу, а всі залишені органи рослини будуть забезпечені світлом і повітрям вдосталь.

Кабачки також можуть не зав'язувати плодів через нестачу в ґрунті поживних речовин. Всі гарбузові культури дуже люблять органіку – компост або перегній. Не дарма багато городників вирощують кабачки на компостних купах. Замінити ці органічні добрива можна підживленням зі збродженої трави, проте слід враховувати, що будь-які азотовмісні добрива дуже закислюють ґрунт, а кабачки, як і всі інші гарбузові рослини, кислих ґрунтів не люблять. Тому після азотного підживлення потрібно обов'язково вносити в ґрунт нейтралізатор.

Це може бути деревний попіл, негашене вапно або крейда. Ви можете розсипати їх під кущами перед поливом або приготувати з них розчин: 1 склянку будь-якої з цих речовин ретельно розмішати в 10 л води. Вилийте під кожен кущ 1-2 л такого розчину.

Погана зав'язуваність кабачків може бути наслідком нестачі в ґрунті мікроелемента бору. Розчин на основі борної кислоти, що продається в будь-якій аптеці, допоможе підвищити врожайність кабачків: 2 г порошку борної кислоти потрібно ретельно розчинити в невеликій кількості гарячої води, а потім довести об'єм холодною водою до 10 л. Поливати чи обприскувати рослини по листю бажано 3 рази за сезон, з інтервалом 10-14 днів.

Проблема 3 – Чому гниють недозрілі плоди кабачків

Якщо у ваших кабачків гниють носики, це ознака вершинної гнилі, яка також вражає томати і перець. Вершинна гнилизна розвивається на тлі дефіциту в ґрунті кальцію, і допоможуть впоратися з цією проблемою розчини з вапна або крейди, приготовані за описаним вище рецептом. Досить полити кущі цією сумішшю двічі-тричі з інтервалом у два тижні.

Читати також