Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Це добриво для саду та городу можна легко назбирати за зиму

Не варто викидати мандаринову шкірку після Нового року: її можна застосувати з користю для саду та городу. Як це зробити, розповіли біологи, інформує Ukr.Media.

Шкірку мандаринів можна додавати в компост.

Розрізняють два типи компостованих відходів: целюлозна сировина, наприклад солома і тирса, і зелені частини рослин. Незважаючи на те що мандаринова шкірка помаранчева, вона відноситься до останнього типу відходів. Багато хто переживає, що цитрусові можуть нашкодити черв'якам. Не варто турбуватися, черви прекрасно поїдають кірки таких фруктів.

Однак далеко не кожен дачник займається компостуванням. В такому випадку мандаринову шкірку можна висушити.

Її можна додавати в ґрунт для розсади. Попередньо мандаринові кірки можна подрібнити. Вони стануть хорошим джерелом поживних речовин для рослин. Мандаринова шкірка містить велику кількість пектину, який є акумулятором вологи. Тому до складу ґрунту можна додати до 20% кірочок.

У мережі можна зустріти ще безліч способів застосування мандаринової шкірки. Однак, далеко не всі є ефективними. Так, не варто намагатися використовувати кірки мандарина для того, щоб позбутися від слимаків або попелиці.

А ось використовувати шкірку для того, щоб позбутися від мурах, дійсно можна. Якщо засипати подрібненими висушеними кірками ходи мурах, шкідники можуть піти з ділянки. Однак для цього потрібно подрібнити величезну кількість мандаринової шкірки.

Читати також