У який час доби краще садити розсаду: важливі поради для городників

Існує безліч факторів, які впливають на успішний ріст і розвиток рослин. Одним із важливих аспектів є час доби, у який варто садити розсаду.

При виборі часу для посадки розсади потрібно враховувати погодні умови. Здебільшого найкращий час для посадки — це ранок або вечір. У цей час доби температура повітря не така висока як опівдні. Це дає змогу рослинам краще перенести пересадку й не перегрітися. Окрім того, у цей час доби повітря більш вологе, що також сприятливо для зростання рослин.

Важливим є освітлення. Розсада потребує достатньої кількості світла для нормального розвитку. Тому, якщо ви садите розсаду опівдні, коли сонце найяскравіше, це може призвести до пересушування й опіків листя. Водночас вечірнє або ранкове сонце не таке яскраве, що дає змогу рослинам отримати необхідну кількість світла без шкоди для їхнього здоров'я.

Також варто враховувати, що опівдні температура ґрунту може бути занадто високою. Це може призвести до пересушування й опіків коренів розсади. Ранкова або вечірня посадка дає змогу ґрунту охолонути та не завдати шкоди рослинам.

Вечірня посадка розсади має ще одну перевагу — упродовж ночі рослини можуть відновитися після пересадження та підготуватися до активного росту наступного дня.

Але, незважаючи на всі ці чинники, кожен садівник має враховувати особливості свого регіону та клімату. Наприклад, у спекотних регіонах більш підходящим часом для посадки розсади може бути пізній вечір, коли температура повітря вже знижується. У холодних регіонах, навпаки, краще садити в ранкові години, коли ґрунт ще не встиг охолонути.

Читайте також