Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

В Україну з Білорусі можуть зайти ворожі ДРГ - це одна з головних загроз, - ГУР

Представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький вислови думку, що у випадку нападу білоруські війська діятимуть виключно разом із російськими.

Про це він повідомив виданню "РБК-Україна".

За словами Скібіцького, наразі зберігається загроза ракетних ударів з території Білорусі. Більш імовірними ризиками є залучення ворожих ДРГ.

"За даними воєнної розвідки України, на сьогоднішній день окремі підрозділи спеціального призначення Російської Федерації проводять спільні навчання з підрозділами сил спеціальних операцій Білорусі. Вони відпрацьовують відповідне застосування цих спецпідрозділів з території Білорусі на територію України. І, відповідно, вони вивчають район можливих бойових дій. Ми це бачили і в попередні роки, коли проводилися двосторонні спільні навчання росіян і білорусів біля наших кордонів. Це по всій лінії кордону", - коментує представник ГУР.

На його думку, загроза з боку Білорусі полягає в тому, що під час навчань можуть готуватися диверсійно-розвідувальні групи, які потім можуть зайти на українську територію.

"Якщо говорити про створення ударних угруповань, то на сьогодні ми цього не відмічаємо. Але досвід березня-квітня, коли російські війська були перегруповані, виведені з території Білорусі і перекинуті на схід України, свідчить, що за два-три тижні російські війська можуть знову повернутися на територію Білорусі", - додає Скібіцький.

Наразі співробітники ГУР ставлять за ціль своєчасно виявити переміщення на території РБ, оцінювати те угруповання, яке створюється, для того, щоби ефективно відреагувати на можливу загрозу.

Читати також

18.08.2022 Окупанти хочуть виставити вибухи в Криму як теракти, щоб РФ не визнали спонсором тероризму

Він пов'язав їх з українською владою, заявивши, що вона координувала операції цієї організації на півострові. Жодних доказів цього Аксьонов не надав. Аналітики наголошують, що російські чиновники, найімовірніше, пов'язуватимуть усі атаки на окупованих територіях з операціями організацій, пов'язаних з ісламістським екстремізмом. Таким чином росіяни спробують відвернути міжнародну спільноту від українського партизанського руху та заперечити заклики України офіційно визнати росію державою-спонсором тероризму. "Напади на законні російські військові цілі підпадають під сферу законного застосування сили та не є актами тероризму, а також немає жодних доказів того, що ці атаки здійснили ісламістські екстремісти", – заявили в Інституті вивчення війни.