Селянин, як і сотні років тому, повністю залежить від природи і погоди. А захистити рослини від несприятливої зими дуже важливо. Тому побілка і зараз не втратила своєї актуальності. Білити треба саме восени, а навесні або в лютому білять, щоб оновити побілку, яка змивається дощами в відлиги. Побілка пізньої весни носить чисто декоративний ефект.
Восени білять з таким розрахунком, щоб побілка встигла висохнути і не потрапити під осінні дощики. При цьому важливо, щоб вона встигла висохнути, а не замерзнути, інформує Ukr.Media.
Вапно — кам'яний вік?
Багато хто стверджує, що вапном білять дерева тільки мамонти. Зараз так багато альтернативи для проведення побілки, яка набагато довговічніше вапна. Це готові склади, беремо і фарбуємо. Наприклад, фарба для саду або просто звичайна водоемульсійна фарба.
Всі ці засоби захищають рослини від сонячних опіків, підвищують зимостійкість дерев, а також їх стійкість до шкідників і хвороб.
Екранний час
Зараз у продажу можна знайти захисні екрани. Це спеціальна, дуже міцна плівка білого кольору з вентиляційними отворами. Вона надійно захищає кору від опіків, від мишей і зайців. Її відрізати і намотати на стовбур, залишивши зазор в кілька сантиметрів, − справа 1 хвилини. Ставлять її раз і мінімум на 5 років. І не треба заготовлювати очерет або ялиновий лапник, що, погодьтеся, набагато зручніше.
Екран, вірніше, екранна плівка, легко ріжеться ножицями. І одягнути в неї можна будь-яке дерево.
Також є спеціальна стрічка — вона продається в бабінах як скотч, зроблена з білого дихаючого матеріалу та дуже зручна при намотуванні.
Але я по-старому користуюся гашеним вапном. Воно обпалює шкідників, лишайники і знезаражує рани і тріщини в корі. Під його впливом гинуть навіть яйцекладки шкідників.
Особливо ніжні культури утеплюємо на зиму світлою матерією, спанбондом, папером або нетканкою. Досить утеплити штамби, підстави і розвилки скелетних гілок. Навіть якщо інша крона підмерзне, її дерево швидко відновить.