Військовозобов`язані не можуть залишати місця проживання без дозволу військкомату

Під час воєнного стану в Україні запровадять нововведення. Зокрема, військовозобов`язані не зможуть покидати місце проживання без офіційного дозволу місцевого військкомату.

Про це повідомляє Генштаб.

Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 
З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії суб`єкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у зв?язку зі службовою чи особистою необхідністю. 

Як пояснили у Генштабі згодом:

"З метою упорядкування обліку переміщених осіб розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку в ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб на рік, залежно від категорії суб'єкта".

 

Читайте також