Волоський горіх: два способи, якими його можна посадити

Майже кожна присадибна ділянка прикрашена великим розлогим деревом горіха. Його крона дає велику тінь, під якою не буде жарко, а плоди не тільки смачні, але і корисні. Якщо у вас ще не росте горіх, то обов'язково його посадіть, інформує Ukr.Media.

Волоський горіх можна посадити кількома способами — саджанцем в період зупинки вегетаційного періоду, або з його плоду поточного року. Посадку ведуть зазвичай як восени, так і навесні. Саджанці висаджують в похмуру безвітряну погоду відразу на постійне місце, тому, що пересадку горіх переносить дуже погано.

Місце і ґрунт

Горіх воліє ґрунт із слабокислим pH, суглинок. Погано реагує на заболоченість і засоленість.

Ділянку під посадку визначте подалі від будівель, щоб крона горіха не могла пошкодити дах, а потужне коріння — фундамент.

Як виростити горіх з «горіха»

Наприкінці вересня — початку жовтня очистить горіх від зеленої шкаралупи та підсушіть на сонці кілька днів, якщо посадка буде проходити навесні. Не можна сушити поблизу опалювальних приладів (батареї, духовки). Для осінньої посадки горіха сушка не потрібна. Стиглість горіхів визначається тріщинами зеленої шкірки.

Восени перекопайте ґрунт і внесіть комплекс мінерального добрива, зробіть лунки глибиною 20-25 см (глибина лунок при весняній посадці 7-10 см), укладіть горіх на ребро, щоб у майбутньому він зростав в правильному положенні, але не гострою частиною вгору. Засипте землею. Так пройде природний процес стратифікації, і навесні почнуть з'являтися паростки.

Проростання горіха триває від тижня до місяця, тому щоб випадково не перекопати його поставте для себе маркер.

Як посадити саджанці горіха

Ранньою весною перекопайте ґрунт, змішайте з перепрілим гноєм (2:1) і комплексним мінеральним добривом або сумішшю з 15 кг перегною, 800 грамів вапна, 35 грамів фосфорно-калійного добрива. Зробіть посадкову яму діаметром 50 см і глибиною до 100 см. Відразу поруч з ямою встановіть для підв'язування кілочок. Яму заповнити на 2/3 підготовленим ґрунтом. У саджанця розправте кореневу систему і встановіть в ямі так, щоб коренева шийка була над поверхнею землі на 3-4 см. Засипте горіх землею, злегка ущільніть і полийте.

Плодоношення горіха настає не раніше ніж через 3 роки.

Догляд за горіхом

Регулярно поливайте витрачаючи на 1 кв. м два відра води, щоб ґрунт не пересихав. Прополювання бур'янів, підживлення в серпні суперфосфатом або золою — це основні заходи щодо догляду за деревом. Періодично земля навколо дерева осідає, тому, зрідка підсипайте новий ґрунт. Кожен місяць проводьте мульчування тирсою.

З липня другого року життя починається обрізка, видаляйте сухі і гілки, які загущують крону. «Пеньочки», які залишилися обробляйте садовим варом.

Молоде деревце горіха на зиму краще вкрити опалим листям, особливо це стосується в малосніжні зими.

Не варто боятися садити горіх у себе на дачі із-за занадто великої крони, під ним запросто можуть рости тіньолюбні рослини — медунки, бальзаміни.

Читайте також