Слимаки та равлики часто зустрічаються на приватних ділянках та городах. Особливо це поширено у болотистій або лісовій місцевості. Багатьом важко уявити, що від цієї крихти в саду може бути шкода. Маленька неповоротка істота виглядає слабким і беззахисним. Однак у нього величезний потенціал в пожиранні врожаю.
Існує три більш-менш результативних способів боротьби з «м'якотілими ворогами»:
- Механічний - равликів і слимаків збирають вручну. Також можна вкопати врівень із землею неглибокі ємності, залити в них рідину, а потім накрити ганчіркою. Для знищення молюсків слід використовувати міцний сольовий або мильний розчин.
- Екологічний - залучення на ділянку природних ворогів цієї живності. Зазвичай це їжаки і жаби. Для земноводних можна зробити водойму. Їжачки охоче йдуть на сухий корм для собак. Також слід подбати про комфортну зимівлю помічників - облаштувати їм укриття від холодів.
- Хімічний - використання спеціальних препаратів для боротьби зі слимаками і равликами.
Механічний і екологічний методи не завжди зручні і ефективні. Досвідчені садівники воліють хімічні способи боротьби зі слимаками і равликами. Варто пам'ятати, що більшість отрутохімікатів небезпечні для людей і тварин.
Народні методи
- Найпростішим способом вони називають прорідження території — шляхом ліквідації тіні на дачній ділянці. Також важливо прибирати і утилізувати всі гілки і залишки рослинності — все це може стати прихистком для слимаків, де вони будуть активно розмножуватися. У деяких випадках навіть рекомендується позбутися компостної ями.
- Створити перешкоди або доріжки, які заважатимуть шкіднику перебиратися з місця на місце. Для цього можна використовувати тирсу, кору дерева, голки сосни, пісок, щебінь, гравій тощо. Головне, щоб створена перешкода залишалася сухою.
- Висадити біля облюбованих слимаками капусти, моркви, салату, малини, полуниці, календули та китайської айстри рослини, що відлякують слимаків, — полин, ромашку, цибулю, часник і чебрець.
- Використовувати пастки на основі пива. Для цього використовується бляшанка, яка вкопується в ґрунт так, щоб шкідникам було зручно туди падати. Потрапляючи у пиво, вони більше не зможуть вибратися і гинуть.