Як доглядати за грушею навесні, щоб зібрати врожай соковитих плодів

Груша не родить роками з різних причин, але цю ситуацію можна виправити. Існує безліч сортів груш. Деякі з них можуть жити до 200 років. Ці дерева не вимагають особливого догляду й умов для росту, але іноді не дають плодів по кілька років. Спочатку варто визначити причину проблеми, щоби знати, як її усунути.

Щоб змусити грушу цвісти та плодоносити, забезпечте їй гарне освітлення. Не висаджуйте дерево в тіні. Ґрунт повинен бути пухким. Низькі температури й заморозки також мають поганий уплив на врожайність груші. Якщо на дереві вже з’явилися квіти, а вночі прийшли заморозки, квіти почнуть в’янути та плоди не зав’яжуться. Особливо від цього страждають теплолюбні груші. Тому перед тим, як висаджувати грушу, потрібно врахувати клімат регіону.

Морози взимку негативно впливають на кору дерев, через що вона тріскається. Замажте її садовим варом і загорніть у тканину. Висаджуйте груші поряд із парканом або сіткою.

Груші не люблять пересадок. Через це вони хворіють або гинуть.

Різні сорти груш плодоносять по-різному. Деякі починають плодоносити через 10-15 років. Якщо хочеться зібрати врожай раніше, прищипніть ще один сорт.

Щоби збирати врожай соковитих груш кожного року, потрібно забезпечити деревам гарні умови для росту та розвитку. Час від часу розпушуйте ґрунт біля коренів дерев, щоб забезпечити їм достатню кількість свіжого повітря. У суху погоду регулярно поливайте дерева й учасно підживлюйте компостом, перегноєм і мінеральними добривами.

Кожен сорт груші потребує перехресного самозапилення. Висаджуйте поряд декілька сортів, щоби збирати плоди кожного року.

Читайте також