Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як доглядати сад взимку: ефективні поради

Взимку у холоди, коли дерева сплять, садівникам відпочивати не варто. Адже разом із рослинами благополучно зимують шкідливі комахи , готові атакувати сад з приходом весни. А ще нишпорять у пошуках їжі гризуни, які неабияк псують дерева та кущі.

Комахи

Уважно огляньте дерева, гілки та стовбури . Купка листя, обплутаного павутиною – це притулок білана. А на розвилках гілок можна знайти кладки яєць шкідників, які зрізають разом із гілкою та спалюють. На корі можна виявити лігво златогузок і плодожорок – їх слід зіскребти ножем і спалити. На яблунях люблять зимувати мідяниці та попелиці, які видають себе по чорних або помаранчевих яйцях на корі. Слід провести санітарну обробку цих ділянок розчином нітрофену.

Гризуни

Взимку рослини страждають від зайців і мишей, які поїдають кору та гілки. Від зайців можуть урятувати високі паркани та сітки навколо дерев. А дрібні гризуни не терплять різких запахів , тому можна розкидати по землі сухий полин.

Розпушування

Більшість шкідників зимує у землі. Їм можна перешкодити під час відлиги, і вони не переживуть холоди. У пріствольних колах під фруктовими деревами і під чагарниками потрібно розпушити ґрунт. У процесі перемішування землі комахи опиняться на поверхні і загинуть у морози.

Мульчування

Також позбутися комах можна за допомогою мульчування ствольних кіл. Розкладіть під деревами шар гною, що не перепрів, завтовшки 5 см . А навесні шкідники не зможуть через нього вибратися на поверхню.

Птахи

Найдієвіший спосіб позбутися шкідників у саду – це залучити пернатих помічників . Птахам узимку доводиться дуже нелегко – ось і допоможіть їм, розвішавши на деревах приманки та облаштувавши годівниці. Не забувайте стежити, щоб там був корм: зерна, хліб, насіння, ягоди, шматочки сала. І тоді птахи регулярно прилітатимуть у ваш сад. А навесні, сповнені сил, будуть готові до полювання за комахами.

Читати також