Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як легко та швидко зібрати урожай обліпихи: корисні поради

У багатьох сортів поганий відрив, часто мокрий, та й голки у більшості рослин обліпихи завдання не спрощують, інформує Ukr.Media.

Зараз можна спостерігати звичайну картину на ринку. Сидять жінки за прилавками і, поки немає клієнтів, обривають зрізані гілочки обліпихи, звільняючи їх від ягід. Думаєте, варварство? Зовсім ні — це так звані плодові гілочки. Якщо навіть їх не зрізати з ягодами, вони все одно засохнуть, а так збір прискорюється і оббирати плоди можна між справою.

Втім, вже виведено багато безколючкових і малошипих сортів. 

Орієнтуйтеся на забарвлення

Коли збирати урожай обліпихи? Тут справа хитромудра. Все тому, що обліпиха прекрасно себе почуває після дозрівання ягід. Вони настільки міцно прикріплені до гілок, що не опадають добровільно. Тому в багатьох районах їх намагаються збирати після перших морозів, коли ягоди стають смачніше.

Однак у нас поласувати ягодами поспішає маса шкідників і обліпиха з кожним днем втрачає урожай. Тому садівники намагаються їх випередити і збирають плоди якомога раніше.

На що орієнтуватися? На типове для сорту забарвлення. Вона може бути жовтою, помаранчевою або червоною. Після фарбування ягоди терміново знімайте. На варення або маринад можна збирати трохи раніше.

Досвідчені садівники полегшують збір за допомогою пристосування з міцної дроту, що нагадує голову змії. Але такий спосіб сильно травмує гілки і ягоди падають у відро разом з листям.

Щоб менше травмувати руки, збір ягід ведіть ні з верхівки пагона, а від його заснування. Якщо рослина обліпихи висока, то зрізаються гілки з плодами, ріжуться на шматки по 15-20 см − і на ніч в морозилку. В результаті замерзлі ягоди майже самі відвалюються з гілки.

Читати також