Як підвищити врожайність смородини за допомогою вапна та крохмалю

Недосвідчені садівники нехтують осіннім доглядом за смородиною, вважаючи це марною тратою часу, інформує Ukr.Media.

Але будь-який досвідчений дачник скаже, що кущі потрібно обов'язково підгодувати у вересні-жовтні, адже це допоможе їм краще перезимувати.

Підживлення для смородини

Щоб підживити чагарники після плодоношення влітку, використовують крохмаль і вапно. Це поєднання цінується тим, що рослини отримують фосфор і калій. Два макроелементи відповідають за розвиток кореневої системи і плодоношення в наступному році.

Чому вапно

Компонент застосовують, якщо ґрунт занадто кислий. Так, для смородини ідеальний показник pH знаходиться в межах 5,5. Якщо рівень перевищено, то обов'язково вносять вапно, інакше смородина буде погано засвоювати інші поживні елементи, що істотно вплине на якість врожаю.

Цінність крохмалю

Цей інгредієнт збагачує ґрунт поживними речовинами, які необхідні смородині для рясного плодоношення в наступному році. У зв'язці з вапном утворюється потужний тандем, який формує міцний фундамент шикарного врожаю.

Як вносити

На кожен кілограм вапна беруть 300 г крохмалю. Компоненти ретельно перемішують, а потім вносять під кожен кущ по столовій ложці. Поверх додатково присипають перегноєм і рясно поливають.

Читайте також