Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як позбутися від попелиці без отрути: поради садівникам

Більшість власників садів стикалися з щільними колоніями попелиці на верхівках пагонів троянд, яблунь, слив. Попелиця пошкоджує рослини, тому що харчується їх клітинним соком, яка в підсумку при масовому ураженні може навіть загинути, інформує Ukr.Media.

Попелиця швидко розмножується

Що робить тлю проблемою, так це те, що вона розмножується блискавично. Розрахунки показують, що пара попелиць за п'ять поколінь перетворюється в 100 000 особин. Але і це не все, влітку самка може народити живих дитинчат навіть без участі самця. Якщо повторити підрахунок безстатевого розмноження, то йдеться про більш ніж 3 мільйонів особин в п'ятому поколінні. Тому важливо вжити заходів, як тільки будуть виявлені перші атаки.

Боротьба з попелицями без отрути

На цьому етапі більшість особин можна просто змити з рослин холодним струменем води зі шланга. Попелиць, які залишилися після такого душу, можна знищити милом від комах. Мило від комах закупорює дихальні органи шкідників, тому вони гинуть, але при цьому не є токсичним.

Не використовуйте отруту проти попелиці

Отруту проти попелиці використовувати не рекомендується,оскільки вона діє і на її природних ворогів, яких, на щастя, багато: сонечка, золотоочки, медоносні бджоли та інші.

Природні вороги можуть повністю знищити всю колонію попелиці, тому варто створити для них хороші умови, якщо хочете, щоб ваші троянди і перець чилі росли і процвітали.

Так, квітучі зонтичні рослини, такі як кріп і петрушка, привертають велику кількість корисних комах, тому не зрізайте їх, коли вони починають цвісти. Зокрема, личинка і доросла сонечко з'їдає за своє життя до 6000 попелиць.

Мурахи — компаньйони попелиці

Попелиця виділяє сильну солодку речовину, так звану медвяною росою. Це їжа для голодних мурах, тому якщо у вас на рослинах завелися мурахи, велика ймовірність, що незабаром там з'явиться і попелиця.

Читати також