Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як правильно підготувати насіння перцю до посадки в січні: важливі процедури

Щоб зібрати ранній урожай так званих делікатних культур на кшталт перцю, посів насіння на розсаду доводиться проводити в січні.

Частина городників вважає, що все це марна трата часу: розсада або пересидить в горщику, або витягнеться через брак сонячного світла, або взагалі нічого не зійде, інформує Ukr.Media.

Все це відгомони минулого, коли не було ні спеціальних світильників, ні можливості підготувати насіння до посівної.

Город без клопоту

Зібравшись висадити перець на розсаду для раннього врожаю, потрібно пам'ятати, що до пересадки розсади залишиться ще 70-90 днів. Тому дана маніпуляція виправдана лише для пізніх і середньостиглих сортів.

Обов'язково потрібно врахувати кліматичні особливості, умови вирощування після пересадки — відкритий ґрунт або парник, звичайно ж, особливості сорту і якість насіння.

Готуємо насіння до посадки

Абсолютно спокійно можна готувати до посадки насіння, що залежалося з минулого і навіть позаминулого року. Середній термін зберігання 3-4 роки за умови дотримання відповідних умов.

  • Магазинне насіння. Багато виробників покривають насіння спеціальним складом. Такі зразки не потрібно замочувати. Це підготовлені до посіву зернятка.
  • Домашнє насіння, магазинне необроблене і насіння сумнівного походження краще замочити протягом 30 хвилин в розчині біофунгіциду або настої часнику (2-3 зубчики на 100 мл води).

Після замочування

Зернятка перекладають на вологу тканину і після проростання висівають в ґрунт. Поки не проклюнуться паростки, насіння тримають в приміщенні з температурою повітря 25-27 градусів Цельсія.

Читати також