Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як правильно посіяти червоні буряки під зиму, навіть якщо грядки присипало снігом

Здається, що після того як на городі утворився щільний шар снігу, там вже точно робити нічого. Але не тут-то було: час сіяти буряк під зиму, інформує Ukr.Media.

Залежно від кліматичних умов посів проводять з жовтня до кінця листопада. А сніг в цій справі не перешкода. Ось як це зробити правильно.

У народі існує прикмета, яка безпомилково вказує термін посіву цього овоча на зиму. Потрібно звернути увагу на вишневі дерева. Якщо з них обсипалося листя, то пора приступати.

Тонкощі підзимового посіву

На один лише місячний календар садівника і городника тут розраховувати не слід.

1. Для початку потрібно вибрати відповідне місце. Можна розбити грядку там, де росла цибуля, гарбузові, пасльонові або бобові, а також конюшина.

Після капусти, шпинату, картоплі, моркви і ріпаку урожай буряка буде нікчемний.

2. Далі готуємо ґрунт. Це повинна бути освітлена сонцем ділянка, з пухким ґрунтом, удобреним доломітовим борошном або хоча б деревною золою. Обов'язково вибираємо бур'яни, камені і залишки коренів попередників.

З добрив вносимо перегній (3 кг на кожен метр квадратний ґрунту), золу або фосфати.

Грядка повинна бути високою, борозни (глибиною 3 см) підготовлені заздалегідь і тоді сніг, що випав, не зашкодить.

3. Посів буряка під зиму рекомендується проводити після встановлення морозної температури. Якщо випав сніг, то його просто змітають віником з борозен, а потім з інтервалом в 20 см викладають насіння.

Важливо! Насіння повинне бути сухе, а ґрунт поливати до і після посіву не потрібно. Посадки вкривають сухою і теплою сумішшю із землі, піску і перепрілого компосту (1:1:1), а потім вносять 3 см мульчі (сухий торф) і вкривають ялиновим гіллям. Після цього грядки можна закидати снігом.

Читати також