В'ялені томати можна додавати в пасту, піцу або брускети. Зазвичай такі помідори готують у сушарці, але не в усіх є ця досить дорога побутова техніка. До того ж вона "тягне" чимало електроенергії. Проте є вихід, адже в'ялені томати можна приготувати в духовці або мікрохвильовій печі.
Як приготувати в'ялені помідори в духовій шафі
Із такої кількості інгредієнтів вийде приготувати три баночки по 250 грамів.
- томати - 2,2 кг;
- часник - 6-9 зубчиків;
- сіль, цукор - за смаком;
- чебрець - 0,5 ч. л.;
- розмарин - 0,5 ч. л.;
- сушений базилік - 0,5 ч. л.;
- орегано - 0,5 ч. л.;
- олія - 300-350 мл.
Найкраще вибрати для цього рецепта помідори "сливка". Миємо їх, ріжемо навпіл і викладаємо зрізом догори на деко з пергаментом. Розміщувати шматочки можна близько один до одного, оскільки вони ще зменшаться в розмірі. Посипаємо їх зверху сіллю та цукром, а потім відправляємо в духовку, де сушимо впродовж 12 годин. Перші 4 години готуємо їх за температури 110° (верх/низ із конвекцією). Потім потрібно зменшити температуру до 90° і залишити ще на 4 години. Решту часу - за 70-80°.
Не забувайте перевіряти томати, щоб вони рівномірно готувалися й не підгорали. Часник ріжемо на пластини. Спеції змішуємо разом, додаємо їх і часник до помідорів. Ретельно перемішуємо й розподіляємо по стерилізованих баночках. Зверху по горлечко заливаємо підігрітою до 70° олією. Такі в'ялені помідори можуть зберігатися в холодильнику впродовж року.
Як приготувати в'ялені помідори в мікрохвильовці
Щоб зробити в'ялені помідори вдома за пів години, візьміть:
- 100 мілілітрів оливкової олії;
- 20 помідорів;
- 2 чайні ложки прованських трав;
- 4 грами солі;
- 8-10 зубчиків часнику.
Відберіть м'ясисті щільні томати. Промийте їх і розріжте - навпіл маленькі або на четвертинки великі. Далі потрібно видалити насіння. Найзручніше це робити ложкою. Приправте овочі спеціями.
Помістіть шматочки на тарілку й готуйте в мікрохвильовці 6 хвилин на максимальній потужності. Залиште їх охолонути та злийте сік, якщо він з'явиться. Після цього повторіть нагрівання ще два рази.
Готові томати перекладіть у суху й чисту ємність (банку або лоток). Туди додайте порізані пластинами зубчики часнику або видавіть його. Залийте зверху олію - вона має повністю покрити овочі. Зберігайте помідори в холодильнику, але зважайте на те, що з'їсти їх потрібно якнайшвидше.
Із чим їдять в'ялені помідори
В'ялені помідори чудово доповнять будь-яку піцу, брускету чи сендвіч. Також їх можна додати до салату або піци. Окрім того, такі томати чудово розкриють свій смак у поєднанні із сирами, оливками, в'яленим м'ясом.
Джерело: УНІАН.