Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як захистити город від дощу: практичні поради дачникам

Дощ не завжди на благо посадок і може завдати шкоди врожаю.

Вважається, що хороший полив та часті дощі сприятливо впливають на ґрунт та рослини, тобто – підвищують урожай. Але у всьому має бути міра. І багатий полив може дати зворотний ефект – через надлишок води навіть вологолюбні культури можуть серйозно постраждати.

Як уберегти рослини від дощу і що робити з городом після негоди, дізнайтеся в статті.

Якщо вологість ґрунту перевищує норму 60-70% , то коренева система починає гнити. Найбільше від рясних опадів страждають помідори, капуста, огірки та інші овочі.

Як захистити город від дощу: лайфхаки

  • Лайфхак 1. Як захистити від дощу помідори

Помідори не дуже люблять надлишок води. Він може викликати загнивання коренів, розповсюдження гнилі на листі і зав'язях. Врятувати їх можна, якщо регулярно розпушувати ґрунт . Також можна звести над кущами невеликий навіс для захисту від дощу.

  • Лайфхак 2. Як уберегти від надлишку вологи огірки

Незважаючи на те, що огірки люблять частий та рясний полив, під час затяжних дощів вони починають страждати від борошнистої роси. Щоб цього не допустити, слід практикувати прополювання та розпушування ґрунту. А у тяжких випадках зможуть допомогти фунгіциди.

  • 3. Як врятувати від дощів капусту

На капусту в сезон дощів нападають слимаки та равлики. Вберегти врожай від паразитів допоможе деревна зола або сухе гашене вапно, які слід розсипати навколо рослин. Також капусту обприскують розчином гірчиці.

  • Лайфхак 4. Що робити під час дощу з кабачками

Кабачки, а також гарбуз, диня тощо страждають від негоди. Їхнє листя прибиває до землі, саме тому порушується розвиток рослин. Щоб цього уникнути, можна під листя укласти спанбонд .

Читати також