Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Як захистити плодові дерева від гризунів взимку: способи, доступні кожному дачнику

Плодові дерева в саду можуть постраждати взимку не лише від холодів та сонячних опіків, а й від гризунів. Якщо морози можна передбачити, а від сонячних опіків побілити стовбури дерев, то передбачити набіги гризунів складно, а виключати таку неприємність не можна.

Хто шкодить деревам

Восени закінчуються атаки комах-шкідників. Але з настанням холодів на кору молодих дерев можуть робити замах миші, зайці та інші дикі гризуни. Насамперед потрібно подбати про яблуні та іргу, а абрикоси, сливи, вишні тварини псують рідше. Грушу майже не чіпають.

Захист плодових дерев

Існує кілька варіантів. Починаючи від народних розробок, закінчуючи ультразвуковими відлякувачами.

1. Огородження або обмотка

Якщо набіги гризунів не рідкість, стовбури дерев обертають дрібною сіткою на висоту до 120 см і прикопують в грунт до 30 см. У хід йде пластикова або металева сітка або укриття стволів руберойдом. Але щільні матеріали при настанні відлиги потрібно вчасно зняти, інакше може настати перегрів або перезволоження стовбура. Менше проблем завдає мішковина.

2. Хвойне гілля

Хвойним гіллям укривають стовбури молодих яблунь. Укриття споруджують на рівні 80 см мінімум, фіксуючи шпагатом.

3. Відлякуючі засоби

Ці засоби можуть злякати зайців, але проти мишей можуть не спрацювати. Найчастіше використовуються щільні чорні поліетиленові пакети, які розвішують на гілках, – на вітрі вони шелестять, ворушаться та відлякують гризунів. Також у хід йдуть бляшанки, а в нижній частині стовбура розміщують пластикові пляшки з отворами, в яких складають таблетки нафталіну – його не люблять гризуни.

4. Обробка

Допомагає обмазування із суміші глини та коров'яку (1:1) та 1 ст. л. карболової кислоти. Суміш готують із коров'яку та гашеного вапна (1:1) або просто наносять водно-дисперсійну фарбу, можна з добавками мідного купоросу, який не люблять миші.

5. Приманки

Поряд з деревами розкладають приманки, що містять отруйні речовини. Це може бути будь-який препарат від мишей та щурів. Періодично приманки оновлюють.

Читати також