Як зберегти яблука до весни, щоб вони не погнили

Щоб взимку не купувати магазинних фруктів, заощадити й насолоджуватися добірними плодами, давайте розберемося, як зберегти яблука на зиму.

Пропонуємо вам кілька порад, які допоможуть зберегти врожай яблук.

Найкращі сорти для зберігання – це зимові або пізні осінні. 

1. Збираємо уважно

Для зберігання годяться не всі яблука, а тільки акуратно зібрані (можна навіть з-під дерева), без ознак псування, гнилі, червивості, побитості. Навіть подряпане випадкове яблуко може загнити, зіпсувавши інші плоди.

2. Яблука не потрібно обтирати

Неблискучий бочок яблука – це його захисна плівка, природний віск, що охороняє від псування. Тому обтирати його, а тим більше мити – у жодному разі не можна!

3. Ящики

Кращий спосіб зберігання – в «дірявих» ящиках, можна пластикових, у яких зберігаються фрукти в магазинах.

Намагайтеся не валити всі яблука в купу. Найкраще, щоб у ящиках було два шари, максимум три. Стежте, щоб ніжки-гілочки не прокололи бік сусіда. Оптимальний варіант, щоб плодоніжки дивилися нагору або злегка вбік.

4. Обгортання

Найкраще обгорнути кожне яблуко тонким папером – так ви збережете їх від випадкових ударів, а папір забере зайву вологу.

5. Витримуйте температуру

Найскладніше – знайти місце для зберігання. Оптимальна температура для всіх сортів яблук +3, +5 градусів, не вище. Тоді фрукти довше збережуть соковитість. Сухе місце теж не підходить – потрібна середня вологість (у занадто вологому приміщенні яблука теж довго не пролежать – згниють).

6. Не змішуйте з овочами

Яблука не дуже люблять сусідства, тому ставити їх в одному льосі з картоплею та морквою не варто. По-перше, виділюваний ними особливий газ змушує все навколишнє швидше поспівати, тобто ваша картопля-морква може почати стрімко дозрівати, начебто навесні. А яблука можуть просочитися неприємним запахом від овочів.

7. Частіше перебирайте

Як би ретельно ви не відбирали яблука для зберігання, можна не помітити мікроскопічну тріщинку. А це значить, що фрукт однаково загниє. Тому не забувайте оглядати свої припаси хоча б раз на місяць, безжалісно викидаючи зіпсовані.

Читайте також