У січні, окрім городини, висаджуються і квіткові культури, у яких вегетаційний період коливається від ста тридцяти до ста вісімдесяти днів .
До цієї групи належать не тільки однорічні, а й багаторічні (неквапливі) рослини.
Антирринум великий (левиний зів)
Однорічна культура,яка особлива великою колекцією сортів та забарвлень.Готовий розсадний матеріал виросте до травня місяця, якщо рослину посадити взимку.
Ємність з посіяним матеріалом накривається плівкою і переноситься в добре освітлену кімнату.
Важливо! Не допускайте попадання сонячних (прямих) промінчиків на розсадний матеріал.
Температурний режим - від п'ятнадцяти до двадцяти градусів тепла. Термін дозрівання насіннєвого матеріалу - від восьми до дванадцяти діб. Оскільки насіння антирринуму проростає дуже повільно, то пікіровку слід проводити через місяць після появи сходів. Після пікіровки сіянці вкорінюються в ґрунті в проміжку від семи до десяти днів, в цей же час можна проводити і підгодівлю мінеральними добривами.
Висаджується розсадний матеріал в землю після першої половини травня, коли загроза заморозків (зворотних) мине. При висаджуванні дотримуйтесь відстані - двадцять-тридцять сантиметрів між культурами.
Гайлардія
Гайлардія - багаторічна рослина (але часто вирощується як однорічник).Квітка холодостійка, стійка до невеликих весняно-осінніх заморозків. Ідеальне місце для висадки - сонячні ділянки, з сухим і рихлим ґрунтом.
Насіння (досить велике), висівається в горщик по чотири-п'ять штучок. Перші сходи з'являться на дванадцятий-п'ятнадцятий день. Після загартовування, проводиться висадка розсади у відкритий ґрунт в травні (коли не буде загрози заморозків).
Садова гвоздика
Багаторічник налічує багато сортів (здебільшого гібридних). Приступати до його вирощування можна у січні-лютому.
Вегетаційний період - від п'яти до шести місяців, розквітає в липні-серпні місяці. Гвоздика любить сонячні і відкриті місця, любить не занадо вологий ґрунт, тому рекомендується вибирати підвищені ділянки, де рано сходить сніг і не застоюється вода після поливу. Дуже болісно переносить пересадки у «дорослому» віці.
У ґрунті/субстраті роблять бороздочки (три міліметри в глибину) і на відстані двох-двох з половиною сантиметрів починають висівати насіння.
Важливо! Сходи гвоздики схильні до грибкового захворювання «чорна ніжка», тому при висадці насіння їх слід присипати прожареним піском!
Далі на ємність з висадженим насінням надягається поліетилен, і виставляється на підвіконня та притіняється газетою. Повинен дотримуватися температурний режим від вісімнадцяти до двадцяти градусів тепла. Як тільки з'явилися перші паростки - газета і поліетилен забирається. Пікіровка проводиться два рази. Сіянці повинні знаходитися в добре освітленому місці, якщо світла не вистачає, і вони почали витягуватися - необхідно досвічувати лампами.
Петунія
Користується популярністю через велику сортову і віддіточну різноманітності. Рослині властиве тривале цвітіння. У лютому — на початку березня насіння петунії можна висаджувати на розсаду.
Всю ґрунтову поверхню слід рівномірно засіяти. Якщо хочете уберегти себе від майбутньої пікіровки, можна заздалегідь розподілити насіння по 1 штучці в кожну торф'яну таблетку - це полегшить процес висадки розсади у відкритий ґрунт і контейнери. Паростки можна побачити на 10 добу. Розсаду, яка підросла пересаджують в окремі горщики. Цвітіння петунії, після висадки в клумбу, можна спостерігати до наступних заморозків.
У січні також висаджують аквілегію, дзвіночок карпатський, пеларгонію, лобелію, примулу, молочай багатоквітковий і багато інших рослин.
Тобто посівних робіт у період із грудня по березень чимало, але вони принесуть гаму яскравих фарб та ароматів на Вашу клумбу у майбутньому сезоні.