Дріжджі як добриво для томатів: рецепт ефективного підживлення

Ілюстративне фото

Дріжджі — це продукт, який найчастіше використовується в кулінарії для випічки хлібобулочних виробів. В основу дріжджів входить біомаса, багата на білки. Також є в дріжджах органічне залізо і мікроелементи. Але сьогодні ми розповімо про те, як використовувати дріжджі на городі в якості підгодівлі. Справа в тому, що дріжджі активно прискорюють процес росту рослин. Наприклад, розсада при слабкому освітленні може отримувати додаткову енергію саме з добрив на основі дріжджів. Засіб підгодівлі дозволяє збільшити вегетативну масу плода, прискорює ріст живців.

Як підгодувати помідори дріжджами

У будь-якої рослини може покращитися імунітет, якщо підливати розведені дріжджі під коріння. Грибки змінюють склад ґрунту, створюють сприятливе середовище для утворення калію і азоту. Для того щоб створити ефективне добриво з дріжджів, необхідно витратити всього кілька хвилин. Дозволяється використовувати сухі або мокрі дріжджі. Примітно, що дуже давно дріжджі використовуються для підгодівлі помідора, а також перцю.

Спочатку удобрювали даними засобом, а потім в продажу з’явилися сучасні добрива на основі дріжджів. Інтерес до дріжджів пропав, а даремно, адже в них міститися мікроелементи, які так потрібні рослинам. Після того, як розсада томатів добре вкорениться, можна використовувати добриво. Як правило, проходить тиждень після посадки рослини в ґрунт. Друге добриво проводять перед цвітінням. Суміш одна і та ж, ось тільки дози — різні. Для молодої рослини вистачить півлітра розчину. Для великих кущів — 2 літри.

Приготування дріжджової підгодівлі для помідор

Отже, для суміші беремо 10 грам дріжджів, 0,5 кілограма курячого посліду, 10 літрів води, півкілограма золи деревної і 5 ложок цукру. Розчин, який виходить, в чистому вигляді не використовується. Потрібно розводити його 1 до 10, і тільки потім через сито поливати з лійки рослини. Не потрібно лити під корінь, щоб не попалити курячим послідом рослини. Досить поливу навколо куща. Якщо Ви готуєте звичайну дріжджову підгодівлю, то використовується 1 кілограм дріжджів і 5 літрів води. Тут теж потрібно розбавляти розчин 1 до 10. Коли розчин готується з сухих дріжджів, то на 10 літрів води знадобиться 10 грам дріжджів. Суміш настоюється, розлучається 1 до 5 і поливається рослина.
 

Читайте також