Як збільшити врожай та продовжити плодоношення огірків: потрібні 4 компоненти

Огірки вирощують ледь не всі дачники, однак не всі знають, що збільшити врожай до максимуму та продовжити плодоношення до пізньої осені. Корисні поради читайте у статті.

Проблеми огірків

Огірки більшість садівників вирощують у відкритому ґрунті, тому не можтьу впливати на кількість опадів, температуру та вологість повітря. Під відкритим небом огірки часто атакуються шкідниками і заражаються захворюваннями, особливо у той час, коли після сильної спеки настає період дощів.

Поки рослини пристосовуються до зміни погоди, вони втрачають стійкість до захворювань та можуть різко знизити врожайність. Зав'язі на огірках починають жовтіти і опадати, рослини вражають грибкові захворювання, а всім городникам відомо, що така хвороба, як пероноспороз, або несправжня борошниста роса, здатна занапастити рослину за дуже короткі терміни.

Збудник пероноспорозу активізується у вологу погоду, в умовах частих та різких перепадів температури. Після дощів, роси чи туману на листі огірків з'являються світлі жовто-зелені плями, які швидко збільшуються у розмірі, доки не покриють весь листок. Згодом уражене листя буріє і засихає.

Рецепт і властивості препарату

За описаних погодних умов або за перших ознак захворювання на листі варто обприскати огірки розчином, приготованим за таким рецептом: в 10 л води розчиніть 2 столові ложки сечовини (карбаміду), 2 г борної кислоти (пів чайної ложки без гірки) , 2 г мідного купоросу (третина чайної ложки) та 3 г перманганату калію (пів чайної ложки).

Сечовина, або карбамід – це азотне добриво, що стимулює розвиток та зростання зеленої маси рослин, але в цьому розчині вона грає ще одну роль: знищує збудників грибкових захворювань. Борна кислота використовується для підживлення огірків бором та поліпшення зав'язування плодів, а на комахозапильних сортах – для утворення більшої кількості жіночих квіток. Мідний купорос є фунгіцидом, який застосовується в городництві для знищення грибкових інфекцій, у тому числі збудників хибної борошнистої роси та різних плямистостей.

Активна речовина препарату – сульфат міді, який діє також і як підживлення міддю. 

Марганцівка – антисептик, що застосовується у боротьбі з грибками, але водночас це джерело таких елементів, як калій і марганець.

Спосіб приготування

Для приготування розчину потрібно 10 л відстояної води з температурою 25-30 ?C. Залийте в бак обприскувача 8 л води, потім у 1 л води змішайте всі інгредієнти, крім борної кислоти, і додайте цей розчин у бак обприскувача.

Борну кислоту розчиніть окремо в 1 л гарячої води і вилийте її в бак. Обробка огірків Зберіть всі стиглі плоди з огірків, тому що термін очікування після обробки розчином становить не менше ніж 5 днів. Обприскування потрібно проводити рано-вранці або ввечері, в суху безвітряну або в похмуру погоду: розчин повинен ввібратися листям, а не висохнути на сонці.

При виявленні на листі огірків ознак хвороби потрібно зробити три таких обробки з інтервалом 8-10 днів. За допомогою цього засобу ви не тільки зупините поширення грибкової інфекції, але й підживите огіркові кущі життєво важливими елементами, що сприятиме продовженню терміну плодоношення. Через листя всі поживні елементи дуже швидко вберуться, і ефект від підживлення буде помітний вже за кілька днів. 

Читайте також